Junior Premiers

UNDER 17A    UNDER-17B       
2017            Altona Juniors    2017           Spotswood       
2016            St Bernard's   2016           Caroline Springs       
           
UNDER 17C          
2016          Newport Power           
           
UNDER 16A   UNDER 16B      
2015 St Bernard's   2015 Yarraville Seddon Eagles      
2014 Yarraville Seddon Eagles   2014 Werribee Centrals      
2013 Altona Juniors   2013 Albion      
2012 Williamstown Juniors   2012 Yarraville Seddon      
2011 Altona Juniors   2011 Albion      
2010 Hoppers Crossing   2010 Wyndhamvale Juniors      
2009 Williamstown Juniors   2009 Wyndhamvale Juniors      
2008 St Bernards   2008 Werribee Juniors      
2007 Werribee Juniors   2007 St Albans      
2006 Altona Juniors   2006 Werribee Centrals      
2005 Hoppers Crossing   2005 Werribee Juniors    
2004 Werribee Juniors   2004 Hoppers Crossing      
2003 Werribee Juniors   2003 Wyndhamvale Juniors      
2002 Spotswood   2002 Sunshine      
2001 St Bernards   2001 Deer Park      
2000 Spotswood   2000 Albanvale      
1999 St Bernards   1999 West Footscray      
1998 Werribee Juniors   1998 Sunshine Heights      
1997 Werribee Juniors   1997 Werribee Juniors      
1996 St Bernards   1996 Yarraville Juniors      
1995 St Albans   1995 Williamstown Juniors      
1994 St Bernards   1994 Spotswood      
1993 St Bernards   1993 Albanvale      
1992 Werribee Juniors   1992 Sunshine YC      
1991 Werribee Juniors   1991 Altona City Juniors      
1990 St Bernards   1972-1990 No Competition      
1972 -1989 No Competition   1971 Parkside      
1971 Altona NBY   1970 KYMCA      
1970 Spotswood   1969 Braybrook YCW      
1969 Spotswood   1968 KYMCA      
1968 Spotswood   1967 Braybrook      
1967 Spotswood   1966 ICI (Deer Park)      
1966 Seddon   1965 F&Y Socials      
1965 Seddon   1964 North Footscray      
1964 Spotswood   1963 Braybrook      
1963 Spotswood   1962 F.T.C.O.D    
1962 Spotswood   1961 Sunshine YC      
1961 FFC 4ths   1960 Seddon      
1960 Spotswood            
1959 Spotswood            
1958 FFC 5th XVII            
1957 FFC 5th XVII            
1956 FFC 5th XVII            
1955 FFC 5th XVII            
1954 West Footscray            
               
UNDER 16C    UNDER 16D       
2015 Sanctuary Lakes   2015 Albanvale      
2014 Glen Orden   2011-2014  No competition      
2013 Newport Power   2010  Williamstown Juniors      
2012 Nth Footscray   2009  Williamstown Juniors      
2011 Glen Orden   2008  Williamstown Juniors      
2010 Altona Juniors   2007  Williamstown Juniors      
2009 Glen Orden   1996-2006  No competition      
2008 Altona Juniors   1995  Hoppers Crossing      
2007 Werribee Juniors   1994  St.Albans      
2006 Deer Park   1993  Werribee Juniors      
2005 Parkside            
2004 Western Magpies            
2003 NO COMPETITION            
2002 Albion            
2001 Hoppers Crossing            
2000 Werribee Juniors            
1999 Werribee Juniors            
1998 Werribee Juniors            
1997 Nth Melbourne & Kensington            
1996 Rockbank            
1995 Seddon            
1994 Yarraville Boys            
1993 Williamstown Juniors            
1992 Spotswood            
               
UNDER 15A   UNDER 15B    
2017 Yarraville Seddon Eagles    2017 Point Cook     
2016 Sanctuary Lakes    2016 St Albans     
2015 No competition   2015 No competition    
2014 No competition   2014 No competition   UNDER 15C
2013 Werribee Districts   2013 Caroline Springs   1990-2016 No competition
2012 Hoppers Crossing   1991-2012 No Competition   1989 Sunshine YCW
2011 Hoppers Crossing   1990 Seddon   1988 Braybrook
1993-2010 No Competition   1989 West Footscray   1987 North Melbourne & Kensington
1992 Hoppers Crossing   1988 North Sunshine   1986 Wembley Park
1991 Werribee Juniors   1987 Deer Park   1985 North Footscray
1990 Melton Juniors   1986 St Albans   1984  West Footscray
1989 St Bernards   1985 West Footscray    
1988 Werribee Juniors   1984 Hoppers Crossing    
1987 St Bernards   1983 Albion   UNDER 15D 
1986 Werribee Juniors   1982 Wembley Park   1989-2014  No competition
1985 St Bernards   1981 Wembley Park   1988  Altona City
1984 St Albans   1980 Seddon      
1983 St Albans   1979 Parkside      
1982 Deer Park   1978 West Footscray      
1981 Spotswood   1977 Crossroads      
1980 Deer Park   1976 Crossroads      
1979 Spotswood   1975 Parkside      
1978 Spotswood   1974 Yarraville Boys Club      
1977 West Footscray   1973 Sunshine      
1976 West Footscray   1972 West Footscray      
1975 Braybrook            
1974 Spotswood            
1973 Spotswood            
1972 St Pauls            
               
               
UNDER 14A   UNDER 14B   UNDER 14C
2017 Point Cook    2017 Altona Juniors    2017 No Competition
2016 Yarraville Seddon Eagles    2016 Altona Juniors    2016 Hoppers Crossing 
2015 Sanctuary Lakes   2015 Werribee Centrals   2015 Williamstown Juniors
2014 Werribee Districts   2014 Wyndham Suns   2014 Sunshine
2013 Williamstown Juniors   2013 Sanctuary Lakes   2013 Newport Power
2012 Yarraville Seddon   2012 Deer Park   2012 Albion
2011 Hoppers Crossing   2011 Yarraville Seddon   2011 Williamstown Juniors
2010 Werribee Juniors   2010 Caroline Springs   2010 Werribee Juniors
2009 Altona Juniors   2009 Deer Park   2009 Glenorden
2008 Williamstown Juniors   2008 Caroline Springs   2008 North Sunshine
2007 Spotswood   2007 Flemington Juniors   2007 Glenorden
2006 St Bernards   2006 St Albans   2006 Sunshine
2005 Werribee Juniors   2005 Flemington Juniors   2005 Western Magpies
2004 Altona Juniors   2004 Yarraville Juniors   2004 Werribee Centrals
2003 Werribee Juniors   2003 Wyndhamvale Juniors   2003 Sunshine Heights
2002 Spotswood   2002 Werribee Juniors   2002 Hoppers Crossing (White)
2001 Werribee Juniors   2001 Western Magpies   2001 No Competition
2000 St Bernards   2000 Werribee Juniors   2000 St Bernards
1999 St Bernards   1999 North Sunshine   1999 Flemington Juniors
1998 Altona Juniors   1998 Wyndhamvale Juniors   1998 North Footscray
1997 Werribee Juniors   1997 West Footscray   1997 North Footscray
1996 St Bernards   1996 Deer Park   1996 North Sunshine
1995 St Bernards   1995 St Albans   1995 St Albans
1994 St Bernards   1994 Altona City Juniors   1994 West Footscray
1993 St Albans   1993 Glenorden   1993 North Sunshine
1992 Albanvale   1992 Altona City Juniors   1992 Newport
1991 Hoppers Crossing   1991 Spotswood   1991 Flemington
1990 Werribee Juniors   1972-1990 No Competition      
1989 Werribee Juniors   1971 Sunshine   UNDER 14D  
1972-1988 No Competition   1970 St Albans   2015              No Competition
1971 Albion   1969 Seddon   2010 Spotswood
1970 Spotswood   1968 Braybrook YCW   2009 St Bernards
1969 Brooklyn   1967 West Footscray YCW   2008 Point Cook
1968 Spotswood   1966 Spotswood   2007 St Bernards
1967 Spotswood         2006 St Bernards
1966 Sunshine         2005 Glenorden
          2004 Altona Juniors
UNDER 18 GIRLS      UNDER-15 GIRLS      2003  Wyndhamvale Juniors (Gold) 
2017 Wyndhamvale    2017 Spotswood    1997-2002 No Competition
2016 Melbourne University #   2016 Spotswood #   1996 Hoppers Crossing  
            1995 Altona City Juniors 
UNDER 12 GIRLS            1994  Werribee Juniors  
2017 Caroline Springs          1993 St Albans (1)
2016 Aberfeldie #            
               
YOUTH GIRLS            
2015 Melbourne University#            
2014 Pascoe Vale#            
2013 Sunbury #            
2012 St Albans            
               
               
UNDER 13A   UNDER 13B   UNDER 13C
2017 Point Cook    2017 Altona Juniors    2017 Sunshine Heights 
2016 Point Cook    2016 Hoppers Crossing    2016 Point Cook 
2015 Wiliamstown Juniors   2015 Sunshine Heights   2015  Sunshine
2014 Sanctuary Lakes   2014 St. Albans   2014 No competition
2013 Williamstown Juniors   2013 Werribee Districts   2013 Altona Juniors
2012 Williamstown Juniors   2012 Old Westbourne   1991-2012 No Competition
2011 Yarraville Seddon   2011 Point Cook   1990 North Melbourne & Kensington
2010 Altona Juniors   2010 Williamstown Juniors Blue   1989 West Newport Juniors
2009 Williamstown Juniors Yellow   1991-2009 No Competition   1988 Port Melbourne Colts
2002-2008 No Competition   1990 West Footscray   1987 West Footscray
2001 Williamstown Juniors   1989 Deer Park   1986 Braybrook
2000 Werribee Juniors Black   1988 Albion   1985 Wembley Park
1999 Hoppers Crossing   1987 St Albans   1984 Williamstown Juniors
1993-1998 No Competition   1986 Parkside      
1992 Melton Juniors   1985 St Albans      
1991 St Albans   1984 Hoppers Crossing      
1990 Hoppers Crossing   1983 St Albans      
1989 Werribee Juniors   1982 West Footscray      
1988 Werribee Juniors   1981 Seddon      
1987 St Albans   1980 Seddon      
1986 Werribee Juniors   1979 West Footscray      
1985 St Bernards   1978 Kingsville      
1984 St Bernards   1977 Sunshine YCW      
1983 St Bernards   1976 Albion      
1982 Parkside   1975 Kingsville YMCA      
1981 A.N.B.Y   1974 Crossroads      
1980 Spotswood   1973 No Competition      
1979 Crossroads   1972 Yarraville Boys Club      
1978 Spotswood            
1977 Crossroads            
1976 KYMCA            
1975 Deer Park            
1974 Braybrook            
1973 Braybrook            
1972 Braybrook            
               
             
UNDER 12A   UNDER 12B   UNDER 12C
2017 Williamstown Juniors    2017 Werribee Centrals    2017 No Competition 
2016 St Bernard's   2016 Spotswood    2016 Flemington Juniors 
2015 Williamstown Juniors   2015 Yarraville Seddon Eagles   2015 Williamstown Juniors
2014 Yarraville Seddon   2014 Altona Juniors   2014 Deer Park
2013 Caroline Springs   2013 Werribee Centrals   2013 Hoppers Crossing
2012 St Bernards   2012 Flemington Juniors   2012 North Footscray
2011 Williamstown Juniors   2011 Altona Juniors   2011 Williamstown Juniors
2010 St Bernards   2010 Flemington Juniors   2010 Glenorden
2009 St Bernards   2009 St Albans   2009 Caroline Springs
2008 Werribee Juniors   2008 Deer Park   2008 North Footscray
2007 Altona Juniors   2007 Albion   2007 Altona Juniors
2006 Hoppers Crossing   2006 Albanvale   2006 Sunshine
2005 Williamstown Juniors   2005 Port Melbourne Colts   2005 Deer Park
2004 St Bernards   2004 Albanvale   2004 St Bernards
2003 Werribee Juniors   2003 Albion   2003 North Footscray
2002 Altona Juniors   2002 Albion   2002 Parkside
2001 Werribee Juniors   2001 Western Magpies   2001 Albion
2000 Spotswood   2000 Hoppers Crossing   2000 Western Magpies
1999 Werribee Juniors   1999 Werribee Juniors   1999 Yarraville Juniors
1998 St Bernards   1998 Hoppers Crossing   1998 Wyndhamvale Juniors
1997 St Bernards   1997 Rockbank   1997 Kealba
1996 St Bernards   1996 Wyndhamvale Juniors   1996 Sunshine Heights
1995 Werribee Juniors   1995 Seddon   1995 A.N.B.Y
1994 Werribee Juniors   1994 Spotswood   1994 Seddon
1993 Hoppers Crossing   1993 Flemington Juniors   1993 East Brunswick
1992 Hoppers Crossing   1992 St Albans   1992 Flemington
1991 Albanvale   1991 Deer Park   1991 Altona City Juniors
1990 Hoppers Crossing            
1989 Hoppers Crossing            
1988 Werribee Juniors    
    UNDER 12D
1972-1987 No Competition         2008 Williamstown Juniors
1971 Braybrook            
1970 Spotswood            
             
UNDER 11 EAST    UNDER 11 WEST        
2016           Williamstown Juniors    2016 Altona Juniors       
             
UNDER 11A   UNDER 11B   UNDER 11C
2017 Werribee Centrals   2017 Altona Juniors    2017 Werribee Centrals
2015 St Bernard's   2015 Hoppers Crossing   2015  Sunshine Heights
2014 Point Cook   2014 Flemington Juniors   2014 Point Cook
2013 Williamstown Juniors   2013 Hoppers Crossing   2013 Werribee Districts
2012 Werribee Districts   2012 Old Westbourne   2010-2012 No Competition
2011 Williamstown Juniors   2011 Old Westbourne   2009 Hoppers Crossing
2010 Caroline Springs   2010 Hoppers Crossing   2008 No Competition
2009 St Bernards   2009 Yarraville Seddon Eagles   2007 Altona Juniors
2008 Williamstown Juniors   2008 Werribee Juniors   1991-2006 No Competition
2007 Williamstown Juniors   2007 Hoppers Crossing   1990 Spotswood
2006 Altona Juniors   2006 Old Westbourne   1989 Wyndhamvale
2005 Williamstown Juniors   2005 Yarraville Juniors   1988 Spotswood
2004 Altona Juniors   2004 Werribee Juniors   1987 West Newport
2003 Williamstown Juniors   1992-2003 No Competition   1986 St Brendans N.C
2002 Werribee Juniors Blue   1991 St Albans   1985 Port Melbourne Colts
2001 Werribee Juniors Gold   1990 St Albans   1984 Sunshine Heights
2000 Werribee Juniors Gold   1989 Deer Park      
1999 Williamstown Juniors   1988 Albion      
1998 Altona Juniors   1987 Albanvale      
1997 St Bernards   1986 Albion      
1996 Werribee Juniors   1985 Sunshine YCW      
1995 Altona City Juniors   1984 Werribee Juniors      
1994 St Albans   1983 St Albans      
1993 Williamstown Juniors   1982 St Albans      
1992 Hoppers Crossing   1981 St Albans      
1991 Hoppers Crossing   1980 Deer Park      
1990 Albanvale   1979 St Albans      
1989 Hoppers Crossing   1978 Kingsville      
1988 Hoppers Crossing   1977 Yarraville Boys      
1987 Melton Juniors   1976 Albion      
1986 St Albans   1975 St Albans      
1985 St Albans   1974 Crossraods      
1984 Melton Juniors   1973 No Competition      
1983 St Albans   1972 St Pauls      
1982 St Albans            
1981 St Albans            
1980 Albion            
1979 Albion            
1978 Deer Park            
1977 Albion            
1976 West Footscray            
1975 Crossroads            
1974 Spotswood            
1973 KYMCA            
1972 KYMCA            
             
               
UNDER 10            
1979 Albion            
1978 A.N.B.Y            
             
UNDER 9A   UNDER 9B      
1983 St Albans   1983 St Albans      
1982 St Albans   1982 Melton Bloods      
1981 St Albans   1981 Kingsville      
1980 Deer Oark            
             
               
               
# Combined WRFL and EDFL Competition            

WRFL Sponsors

YouTube

Contact Us

CONTACT THE WRFL OFFICE

Phone: 9315-5400

Email: info@wrfl.asn.au

Business Hours: 9am-5pm Mon-Fri