2014 Representative Teams


Under 11’s Girls

Representative Team

Training Team

Caitlyn Birksmith

Rose Bradbury

Alannah Britton

Kayla Gill

Eleanor Brown

Maddison Krahe

Anais Easthorpe

Amelia Lachat

Breanna Feeney

Demi McDowell

Keira Field

Amy Robinson

Kaili Hayward

Jessica Smith

Mia Hosking

 

Jessica Robinson

 

Jorja-Kate Ryan

 

Ruby Wallace

 

Sarah Webb

 

 

 

 

 

 

 


Under 11’s Boys

Representative Team

Development Team

Oscar Atkins

Hartley Bergan

Brandonberenger

Nicholas Bradbury

GreganBraddish

Eduardo Escobar

Jackson Bury

Marshall Hope

Nikhalesh Chowdhury

AemonMarshall

Ayden Crowe

Riley Murray

Cooper Easthorpe

Lachlan Nixon

Ryan Gibbons

Harrison Payne

Evan Halliburton

Spenser Ruggeri

Brendan Lindsay

Noah Seddon

Joshua Manning

Lachlan Sorenson

Markus Robar

 

 

 

 

 

 

 


Under 13’s Girls

Representative Team

Georgia Barton

Alyssa Conley

Breanna Feeney

Bryleeh Henry

Emma Hunt

Lori Knight

Bridie Murphy

Monique Rice

Reese Robinson

Alex Ryan

Jorja-Kate Ryan

Ashley Wright

 

 

 

 

 

 

 


Under 13’s Boys

Representative Team

Patrick Beach

Jackson Bury

Ethan Field

Jeremy Garland

Michael Hillyard

Thomas Holburn

Laclan Maurer

Nikolas Mitchell

Xander Ruggeri

Christopher Rutherford

Markus Robar

Hayden Shaw

 

 

 

 


Under 15’s Girls

Representative Team

Claire Alessi

Georgia Barton

Georgia Britton

Taylor Curtis

CheyneEasthorpe

Madison Elson

Jenna Fisher

Amber Frost

Georgia Murray

Lucy Schuster

ShaylanWhatman

Zara Yari

 

 

 

 

 


Under 15’s Boys

Representative Team

Mathew Beach

Charlie cannon

Thomas Cass

Luke Donoghue

Jarred Garland

Jeremy Garland

Lachlan Iredale

Alex Little

Lochlan McNeill

Hayden-Jesse Reveco

Christopher Rutherford

Joshua Wickens

 

 

 

 

 

 

 


Under 17’s Girls

Representative Team

Chiara Aquilina-Reid

Robyn Bailey

Courtney Birksmith

Jordan Cass

Emily Dunn

Emma Finlay

Jenna Fisher

Emma Grant

Eliza Murphy

Rachael Sharp

Samantha Thrupp

ShaylanWhatman

 

 

 

 


Under 17’s Boys

Representative Team

Charlie Cannon

Steven Cannon

Thomas Cass

Hugh Catchpoole

James Dare

Jacob Donaldson

Gary Donoghue

Corey Earl

Jarred Garland

Damon Gregory

Shaun Lanaghan

Haiden-Jesse Reveco

 

 

 

 

 


Under 19’s Ladies

Representative Team

Chiara Aquilina-Reid

Rochelle Coull

Jemima Donald-Smith

Teagan Fisher

Rachelle Gutteridge

Caitlin Michels

Nichole Michels

Eliza Murphy

Zoe O’Keefe

Rachael Sharp

Samantha Thrupp

Brianne Watt

 

 

 

 

 


Under 19’s Mens

Representative Team

Jacob Donaldson

Bradley Dunn

Corey Earl

Jacob Garland

Ryan Hazzard

Angus Johnston

Aiden Kennedy

Shaun Lanaghan

Hayden Little

Jack Noble

Nathan Sharp

 

 

 

 

 

 

 


Over 35’s Ladies

Representative Team

Leanne Blaike

Joanne Buchanan

April Clune

Leah Conn

Karen Cooper

Leanne Fallon

Christie Graham

Sue Johnston

Toni Mitchell

Rhonda Schultz

Cheryl Watt

Paula Zaiter

 

 

 

 

 

 

 

 


Over 35’s Mens

Representative Team

Shane Barton

Darren Bedwell

Darren Cox

Mark Dyer

Scott Hansen

Gary Johnston

Michael Maurer

Daniel Murphy

Jason Plevey

Peter Rainer

Matt Roach

Andrew Webb

Shane West

 

 

Open Ladies

Representative Team

Bianca Abrahams

Ellie Beggs

Jessica Donald-Smith

Rachelle Gutteridge

Rhianne Kerr

Chelsea Leeks

Caitlin Michels

Nichole Michels

Jasmine Peters

Cherlyes Rice

TaylahTsitsikronis

Lana Tye

Stephanie Watts

Kimberley Wright

 

 

 


Open Mens

Representative Team

Steven Albee

Scott Barlow

Mark Dyer

Shaylan Elson

Jacob Garland

Scott Harris

Angus Johnston

Ben Kelly

Jack Noble

Adam Ormerod

Danny Robinson

Nathan Sharp

Nic Shaw

Wayne Warren

 

Grounds Condition

SOFTBALL DIAMONDS ARE

OPEN

18 DECEMBER 2017

 

 

Panther Cup

Panther Paws

18th March 2018

U11 Teeball Gala Day.

ENTRY FORM

30th Anniversary!

Club Duties

Fixture Book 2017 / 18 

Contains PCSA Rules etc
UPDATED 29th Nov - changed to PDF File

Finals Umpire Roster
(UPDATED 22 FEB 2200hrs)

Finals Canteen Roster

(from the 24th feb)

Modball Tiebreaker Rules
(as per 2016/17 Season)

 

Diamond Setup Roster 2017 / 18

 Listing for Which Club is responsible for which Diamonds Setup
(updated 24 Sep 17)

 

Fixtures and Ladders

Team Draws and Field Allocation for the Season
(Updated Div 4 Ladies 04 Sep 17)

 

 

Whats Coming Up?

Representative Championship Dates

Under 13's Girls State Championship

 BISP 11-12 November

Under 13's Boys State Championship

BISP 18-19 November

 

PCSA Affiliated Clubs

--ABOVEADS--

Home Plate

--ABOVEADS--

NSW Softball Calender

Photo Gallery

REGISTRATION

This is for Registrations DIRECT to the Association ONLY.

If you wish to Play in the PCSA 2017/18 Season you MUST Register with a Club.

Officials, such as Umpires, Scorers, Reps Managers may also use this Form.