2013 Representative Teams


Under 11’s Girls

Representative Team

Development Team

Helena Bradbury

Eleanor Brown

Alyssa Conley

Kate Charlton

Demi Field

Breanna Feeney

Bryleeh Henry

Keira Field

Jenya Jacka

Emma Graham

Kerryn Morley

Kaili Hayward

Bridie Murphy

Emily Little

Zoe Peters

Jessica Robinson

Monique Rice

Jorja-Kate Ryan

Reese Robinson

Sarah Webb

Ruby Wallace

Madison Whitely

Ashley Wright

Bridie Witjes

 

 


Under 11’s Boys

Representative Team

Development Team

Patrick Beach

Oscar Atkins

Benjamin Byrnes

Hartley Bergen

Ayden Crowe

Nicholas Bradbury

Joshua Davidson

Gregan Braddish

Alex Drysdale

Nikhalesh Chowdhury

Cooper Easthorpe

Ryan Gibbons

Evan Halliburton

Marshall Hope

Thomas Holburn

Brendan Lindsay

Lachlan Maurer

Riley Murray

Leyton Pantazacas

Spenser Ruggeri

Markus Robar

Max Schuster

Reece Watman

 

 

 

  


Under 13’s Girls

Representative Team

Development Team

Claire Alessi

Demi Field

Georgia Barton

Micaela Gerace

Georgia Britton

Paige Hope

Taylor Curtis

Emily Little

Madison Elson

Lauren McNeill

Chelsea Fisher

Natasha Micallef

Amber Frost

Monique Rice

Bryleeh Henry

Rylee Robinson

Erin Kilner

Jorja-Kate Ryan

Isabelle Lachat

Alyssa Wagner

Georgia Murray

Zara Yasi

Alex Ryan

Emily Young

 

 


Under 13’s Boys

Representative Team

Development Team

Patrick Beach

Keiran Attard

Charlie Cannon

Aaron Barnett

Trafford Cox

Daniel Cheung

Luke Donoghue

Lachlan Curry

Ethan Field

Joshua Davidson

Jeremy Garland

Brannon Fornari

Alex Gutteridge

Luke Gibbons

Noah McCarthy

Michael Hillyard

Lachlan Morris

Lachlan Maurer

Max Peters

Nickolas Mitchell

Xander Ruggeri

Jordan Sedman

Tristan Wallace

 

 

  


Under 15’s Girls

Representative Team

Development Team

Courtney Birksmith

Claire Alessi

Charlotte Britton

Georgia Britton

Stefanie Cox

Taylor Curtis

Emily Dunn

Chloe Dyer

Cheyne Easthorpe

Madison Elson

Emma Finlay

Tabytha Henry

Jenna Fisher

Ebony Hyde

Amber Frost

Isabelle Lachat

Emma Grant

Alyssa Micallef

Eliza Murphy

Georgia Murray

Lucy Schuster

Taylor Plevey

Shaylan Whatman

Alex Ryan

 

Ashleigh Ryan

 

Chloe Tanti

 

  


Under 15’s Boys

Representative Team

Development Team

Mathew Beach

Luke Adams

Thomas Cass

Kieran Attard

Hugh Catchpoole

Brandon Barnett

Jacob Donaldson

Charlie Cannon

Jarred Garland

James Cheung

Damon Gregory

Joel Davis

Shaun Lanaghan

Luke Donoghue

Thomas Loos

Gary Donoghue

Lochlan McNeill

Alex Gutteridge

Haiden-Jesse Reveco

Alexander Little

Joshua Wickens

Xander Ruggeri

Jarod Wright

 

 

  


Under 17’s Girls

Representative Team

Chiara Aquilina-Reid

Robyn Bailey

Teagan Fisher

Ebony Frost

Anya Govender

Emma Grant

Tiarne Kerr

Nicole Michels

Caitlin Michels

Eliza Murphy

Zoe O’Keefe

Samantha Thrupp

Brianne Watt

 

 

 

 


Under 17’s Boys

Representative Team

Daniel Buckley

Steven Cannon

Jacob Donaldson

Bradley Dunn

Jarred Garland

Jacob Garland

Ryan Hazard

Angus Johnson

Aiden Kennedy

Shaun Lanaghan

Hayden Little

Jack Noble

 

 

 

 

 


Under 19’s Ladies

Representative Team

Chiara Aquilina-Reid

Ellie Beggs

Rochelle Coull

Jemima Donald-Smith

Teagan Fisher

Krysta Gregory

Rachelle Gutteridge

Tiarne Kerr

Caitlin Michels

Nichole Michels

Zoe O’Keefe

Samantha Thrupp

Brianne Watt

 

 

 

 


Under 19’s Mens

Representative Team

Daniel Buckley

Bradley Dunn

Shaylan Elson

Brodie Fennell

Jacob Garland

Ryan Hazzard

Angus Johnston

Aiden Kennedy

Hayden Little

Jack Noble

Michael Robar

Mitchell Seymonsbergen

 

 

 

 

 

 


Over 35’s Ladies

Representative Team

Jo Buchanan

April Clune

Karen Cooper

Leanne Fallon

Christie Graham

Kelly Higgens

Sue Johnston

Toni Mitchell

Kim Newie

Kerry Newsome

Rhonda Schultz

 

 

 


Over 35’s Mens

Representative Team

Shane Barton

Darren Cox

Mark Dyer

Tony Fennell

Gary Johnston

Jason Little

Peter Mann

Daniel Murphy

Jason Plevey

Tony Tsitsikronis

Scott Hansen

 

 

 


Open Ladies

Representative Team

Bianca Abrahams

Ellie Beggs

Rochelle Coull

Jemima Donald-Smith

Jessica Donald-Smith

Narelle Forth

Rachelle Gutteridge

Chelsea Leeks

Julia McCann

Jasmine Peters

Cherlyes Rice

Taylah Tsitsikronis

Lana Tye

Stephanie Watts

Kimberley Wright

 


Open Mens

Representative Team

Steven Albee

Scott Barlow

Brad Buchanan

Bradley Dunn

Shaylan Elson

Brodie Fennell

Ben Kelly

Aiden Kennedy

Michael Kerr

Shane McIntosh

Jack Noble

Adam Ormerod

Michael Robar

Danny Robinson

Mitchell Seymonsbergen

Wayne Warren

 

Grounds Condition

SOFTBALL DIAMONDS ARE

OPEN

18 DECEMBER 2017

 

 

Panther Cup

Panther Paws

18th March 2018

U11 Teeball Gala Day.

ENTRY FORM

30th Anniversary!

Club Duties

Fixture Book 2017 / 18 

Contains PCSA Rules etc
UPDATED 29th Nov - changed to PDF File

Finals Umpire Roster
(UPDATED 22 FEB 2200hrs)

Finals Canteen Roster

(from the 24th feb)

Modball Tiebreaker Rules
(as per 2016/17 Season)

 

Diamond Setup Roster 2017 / 18

 Listing for Which Club is responsible for which Diamonds Setup
(updated 24 Sep 17)

 

Fixtures and Ladders

Team Draws and Field Allocation for the Season
(Updated Div 4 Ladies 04 Sep 17)

 

 

Whats Coming Up?

Representative Championship Dates

Under 13's Girls State Championship

 BISP 11-12 November

Under 13's Boys State Championship

BISP 18-19 November

 

PCSA Affiliated Clubs

--ABOVEADS--

Home Plate

--ABOVEADS--

NSW Softball Calender

Photo Gallery

REGISTRATION

This is for Registrations DIRECT to the Association ONLY.

If you wish to Play in the PCSA 2017/18 Season you MUST Register with a Club.

Officials, such as Umpires, Scorers, Reps Managers may also use this Form.