Club Champions

Moth/Fireball I OK Dinghy I Paper Tiger I Open Sailboard I Windsurfer I Gwen 12

Heron I LW Sharpie I Sabot I Sabot 2-Up I Trailer Sailer I Flying Ant I Catamarans (A Fleet) 

Tasar I Laser I Laser Radial I Laser 4.7 I Vagabond I O'pen Bic I Mono Classes (B Fleet)

Catamarans (B Fleet)
 

 Moth/Fireball
1976-77 Barry Case
1977-78 no event
1978-79 Barry Case

 

OK Dinghy
1969-70 Ollie Upite
1970-71 no event
1971-72 no event
1972-73
1973-74 John Grimmett

 

Paper Tiger
1983-84 Greta Norris
1984-85
1985-86
1986-87 Greta Norris

 

Open Sailboard
1986-87 Neil Halpin
1987-88 Geoff Pratt
1988-89 Ken Anning
1989-90 Ken Anning
2011 Harry Walker

 

Windsurfer
1986-87 Eric Chapus
1987-88 Jill Park
1988-89 Eric Chapus

 

Gwen 12
1966-67 Col Jones
1967-68 Eric Kennedy
1968-69 Ian Tindall
1969-70 A Wright
1970-71 Ian Tindall
1971-72 Eric Kennedy
1972-73
1973-74 Bruce Crothers
1974-75 Don Gilmour
1975-76 no event
1976-77 no event
1977-78 Don Gilmour
1978-79 Mike and Bernadette Gilbert
1979-80
1980-81 no event
1981-82 no event
1982-83
1983-84 S Norris

 

Heron
1966-67 Bob Wadley
1967-68 Garth Gordon
1968-69 J Pont
1969-70 Garth Gordon
1970-71 John Breen
1971-72 no event
1972-73
1973-74 no event
1974-75 no event
1975-76 no event
1976-77 no event
1977-78 no event
1978-79 no event
1979-80
1980-81 no event
1981-82 no event
1982-83
1983-84 Jeff Denham and B Souter

 

Lightweight Sharpie
1965-66 Les Moody
1966-67 no event
1967-68 B Watson
1968-69 Roy Rankine
1969-70 Trevor Rankine
1970-71 Trevor Rankine
1971-72 Trevor Rankine
1972-73
1973-74 Trevor Rankine
1974-75 Trevor Rankine
1975-76 Trevor Rankine
1976-77 Trevor Rankine
1977-78 Trevor Rankine
1978-79 A Rankine
1979-80 T Webb
1980-81 no event
1981-82 no event
1982-83
1983-84 Trevor Rankine
1984-85 Trevor Rankine
1985-86 Bruce Rankine
1986-87 Bruce Rankine
1987-88 Bruce Rankine
1988-89 Doug Rankine
1989-90 Raymond Gray
1990-91 Trevor Rankine
1991-92 Bruce Rankine, Raymond Gray and Peter Clark
1992-93 Peter MacGregor, Doug Rankine and Robert Wadley

 

Sabot
1965-66 J Whebel
1966-67 Dawn Rankine
1967-68 Dawn Rankine
1968-69 Dawn Rankine
1969-70 Peter Jones
1970-71 G Davis
1971-72 no event
1972-73
1973-74 Ann Kennedy
1974-75 Ann Kennedy
1975-76 Ann Kennedy
1976-77 David Morris
1977-78 Henry Johns
1978-79 Peter Wadley
1979-80 Peter Wadley
1980-81 (G. Denham)
1981-82 Peter Wadley
1982-83
1983-84 V Webb
1984-85
1985-86
1986-87 Ben Murray
1987-88 Bob Collins
1988-89 Bob Collins
1989-90 Kane Murray
1990-91
1991-92 Peta Rankine
1992-93 Peta Rankine
1993-94 Peta Rankine
1994-95 Peta Rankine
1995-96 Peta Rankine
1997 William Lucas
1998 William Lucas
1999 Benjamin Rankine
2000 Brent Kincade
2001 Leesa Gray
2002 Philip Jacobson
2003 Kieran Mouldey
2004 Lachlan White

 

Sabot (2 up)
1992-93 Lachlan and Warwick Heath
1993-94 Benjamin Rankine and Jamieson Barnes
1994-95 Benjamin Rankine and Jamieson Barnes
1995-96 Benjamin Rankine and Tiffany Newson
1996-97
1995-96
1997
1998
1999
2000
2001
2002
2003 Natalie Gray and Dane Mouldey

 

Trailer Sailer
1990-91 Geoff Genever
1991-92 Col Bish

1992-93 Col Bish

1993-94
1994-95
1995-96
1997 Ken and Penny Laycock
1998 Ken and Penny Laycock

 

Flying Ant
1995-96 Tristan Lovell
2003 Jared Steel and Aidan Philippa

 

 Catamarans (A fleet)
1987-88 Robert Tuxworth
1988-89 John Abrahams
1989-90 no event
1990-91 no event
1991-92 no event
1992-93 no event
1993-94 no event
1994-95 no event
1995-96 no event
1997 no event
1998 no event
1999 no event
2000 no event
2001 no event
2002 no event
2003 no event
2004 no event
2005 no event
2006 no event
2007 no event
2008 no event
2009 Darryl Roper
2010 Alex Adoberg
2011 Darryl Roper
2012 Brad Rees and T Rees
2013 Allan Handley & Josh Handley
2014 Allan Handley & Jai Tooley
2015 Alex Adoberg
2016 Mike Tolley
2017
 

 

Tasar
1993-94 Peter MacGregor
1994-95 Peter MacGregor and Terry Barnes
1995-96 Peter MacGregor and Heidi Barnes
1997 Murray O'Brien and Terry Barnes
1998 Jared and Kevin Mouldey
1999 John Jacob and Tim Simmonds
2000 Peter and Wendy MacGregor
2001 Peter and Wendy MacGregor
2002 John and Stephen Jacob
2003 Peter and Duncan MacGregor
2004 Peter and Duncan MacGregor
2005 George and Sean Rankine
2006 Ken and Penny Laycock
2007 Ken and Penny Laycock
2008 Peter and Wendy MacGregor
2009 Ken and Penny Laycock
2010 Michael Overland and Scott Cant
2011 Ken and Penny Laycock
2012 Ken and Penny Laycock
2013 Ken and Penny Laycock
2014 David & Leslie Ormsby
2015 David & Leslie Ormsby
2016 Kelsey Ormsby Alison Barett
2017
 

 

Laser
1975-76 John Grimmett
1976-77 M Amundsen
1977-78 P Mansbridge
1978-79 R Wadley
1979-80 no event
1980-81 no event
1981-82 no event
1982-83 no event
1983-84 no event
1984-85 no event
1985-86 no event
1986-87 Phil Murray
1987-88 David Dunne
1988-89 Phil Murray
1989-90 Phil Murray
1990-91 Ben Murray
1991-92 Ben Murray
1992-93 Steve England
1993-94 Phil Murray
1994-95 Rob Tuxworth
1995-96 Rob Newson
1997 Phil Murray
1998 Andrew Ringwood
1999 Andrew Ringwood
2000 Leigh McNally
2001 Luke Brown
2002 Scott Foster
2003 Andrew Ringwood
2004 no event
2005 no event
2006 no event
2007 no event
2008 Ray Ellis
2009 Rob Newson
2010 Mike Tolley
2011 Dane Mouldey
2012 Rob Newson
2013 Rob Newson
2014 Rob Newson
2015 Rob Newson
2016 Marcus Bulstrode
 2017

 

Laser Radial
1999 Sally Steel
2000 Sally Steel
2001 Adam Beattie
2002 Karen Forde
2003 no event
2004 Joe Miller
2005 Joe Miller
2006 Raymond Gray
2007 Rob Newson
2008 Mike Tolley
2009 Joe Miller
2010 Tim Ellis
2011 Katie Ellis
2012 no event
2013 Shane Ball
2014 Shane Ball
2015 Victoria Roy
2016 Marja Beattie Van Helden
2017

 

Laser 4.7
2006 Natalie Gray
2007 Dane Mouldey
2008 Tim Ellis
2009 Katie Ellis
2010 Katie Ellis
2011 no event
2012 Bronwyn Wiltshire
2013 Bronwyn Wiltshire
2014 Tiffanie Bulstrode
2015 Tiffanie Bulstrode
2016 Kristen Wadley
 2017

 

Vagabond
2003 John Rees
2004 Gary and Stevie Andrews
2005 no event
2006 no event
2007 no event
2008 Angus MacGregor and James Sellars
2009 James and Tom Staples
2010 John Rees
2011 John Rees

 

O'pen Bic
2009 Angus MacGregor
2010 Emily Wiltshire
2011 Kristen Wadley
2012 Kristen Wadley
2013 Kristen Wadley
2014 Kristen Wadley
2015 Kristen Wadley
2016 Breanne Wadley
2017

  

Junior Silver Fleet
2015 Torsten Dorsdell
2016 Torsten Dorsdell
 2017

 

Mono Classes (A fleet)
2015 Darcy Cant & Bill
2016 Darcy Cant & Bill Wiltshire
 2017

 

Mono Classes (B fleet)
2012 John Rees
2015 Jog Edsen (RS Feva)
 2016 Jog Edsen & Lucy
2017

 

 

Catamarans (B fleet)

2012  Shane Ball
2013 John Philippa & Jacqui Philippa
2014 Tony Sutton & Chris Sutton
2015 Ray Ellis
2016 Ray Ellis
2017

 

 

 

 



--ABOVEADS--
--ABOVEADS--

Major Sponsor