Matches with Referees

Name Type Date Time Venue Competition Name Home Team Away Team
Abbas Ghezzy Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 10:10 Hosken Reserve - Pitch 1 (U14 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Abbas Ghezzy Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 11:20 Hosken Reserve - Pitch 1 (U15 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Abbas Ghezzy Referee 24/03/19 (Sun) 13:00 Hosken Reserve - Pitch 1 (U16 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Abdul Muiz Manjoo Referee 24/03/19 (Sun) 12:30 Partridge Street Reserve - Pitch 1 (U12 - NPL West VIC Boys) Whittlesea Ranges FC Moreland City FC
Ahmad Al-Jelali Referee 23/03/19 (Sat) 15:15 Wembley Park (NPL2 East VIC Men) Box Hill United SC Moreland City FC
Aiden Gorman Referee 24/03/19 (Sun) 12:30 Partridge Street Reserve - Pitch 1 (U12 - NPL West VIC Boys) Whittlesea Ranges FC Moreland City FC
Akhil Sreekumar Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 12:40 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U14 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Alex Marcote Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 11:30 Green Gully Reserve - Pitch 3 (U14 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Alex Marcote Referee 24/03/19 (Sun) 13:30 Green Gully Reserve - Pitch 3 (U15 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Alexander Pituch Referee 23/03/19 (Sat) 10:30 Morshead Park Stadium - Pitch 4 (S) (U15 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Alexander Pituch Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 11:45 Morshead Park Stadium - Pitch 4 (S) (U16 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Alistair Mccutcheon Referee 23/03/19 (Sat) 12:30 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 (U14 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Anas Aziz Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 10:00 Lawton Park Reserve - Pitch 2 (U15 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
Angelo Grizos Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 13:00 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) (U16 - NPL East VIC Boys) Bentleigh Greens SC Eastern Lions SC
Anthony Grizos Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 13:00 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) (U16 - NPL East VIC Boys) Bentleigh Greens SC Eastern Lions SC
Asterios Sakalis Assistant Referee 1 19/03/19 (Tue) 19:45 Wembley Park (NPL VIC Women) Box Hill United SC FC Bulleen Lions
Asterios Sakalis Referee 22/03/19 (Fri) 18:15 Jack Edwards Reserve - Pitch 1 (U20 - NPL VIC Men) Oakleigh Cannons FC Heidelberg United FC
Besnik Selmanov 4th Official 19/03/19 (Tue) 19:45 Wembley Park (NPL VIC Women) Box Hill United SC FC Bulleen Lions
Bill Triantafilopoulos Referee 24/03/19 (Sun) 13:00 State Football Centre - Pitch 2 (S) (U15 - NPL East VIC Boys) Northcote City FC Manningham United Blues FC
Caitlin Williams Referee 19/03/19 (Tue) 19:45 Wembley Park (NPL VIC Women) Box Hill United SC FC Bulleen Lions
Caitlin Williams Referee 23/03/19 (Sat) 15:00 POSTPONED (NPL VIC Women) Southern United FC Alamein FC
Caleb Phillips Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 10:00 Lawton Park Reserve - Pitch 2 (U15 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
Christopher Robinson Referee 24/03/19 (Sun) 10:10 Hosken Reserve - Pitch 1 (U14 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Christopher Robinson Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 11:20 Hosken Reserve - Pitch 1 (U15 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Christopher Robinson Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 13:00 Hosken Reserve - Pitch 1 (U16 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Connor Macdonald Referee 23/03/19 (Sat) 12:15 Galvin Park - Pitch 1 (U20 - NPL2 East VIC Men) Werribee City FC Springvale White Eagles FC
Damir Celent Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 10:00 Serbian Sports Centre - Pitch 2 (U13 - NPL East VIC Boys) Springvale White Eagles FC South Melbourne FC
Daniel Martinez Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 15:15 Wembley Park (NPL2 East VIC Men) Box Hill United SC Moreland City FC
Daniel Woodyatt Referee Mentor 23/03/19 (Sat) 08:50 POSTPONED (U12 - NPL VIC Girls) Southern United FC Alamein FC
Daniel Woodyatt Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 15:00 POSTPONED (NPL VIC Women) Southern United FC Alamein FC
Daniel Woodyatt Referee Mentor 24/03/19 (Sun) 08:45 Lawton Park Reserve - Junior (U12 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
Darrin Bayliss-White Referee 24/03/19 (Sun) 10:00 Lawton Park Reserve - Pitch 2 (U15 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
David Azzopardi Referee 24/03/19 (Sun) 13:30 Paisley Park - Pitch 2 (U15 - NPL West VIC Boys) Altona Magic SC Werribee City FC
David Varela Serafim Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 10:30 Morshead Park Stadium - Pitch 4 (S) (U15 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
David Varela Serafim Referee 23/03/19 (Sat) 11:45 Morshead Park Stadium - Pitch 4 (S) (U16 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Dean Stafrace Referee 23/03/19 (Sat) 15:00 La Trobe University (Bundoora) - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Melbourne City FC Moreland Zebras FC
Elijah Niehus Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 11:30 Morshead Park Stadium - Pitch 2 (S) (U18 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Elishka Josipovic Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 12:15 Galvin Park - Pitch 1 (U20 - NPL2 East VIC Men) Werribee City FC Springvale White Eagles FC
Enzo Rosenblum Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 08:50 POSTPONED (U12 - NPL VIC Girls) Southern United FC Alamein FC
Enzo Rosenblum Referee 24/03/19 (Sun) 08:45 Lawton Park Reserve - Junior (U12 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
Ethan Christie Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 13:30 Green Gully Reserve - Pitch 2 (U18 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
George Valodimos Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 13:00 State Football Centre - Pitch 2 (S) (U15 - NPL East VIC Boys) Northcote City FC Manningham United Blues FC
Gianluca Bernardini Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 10:10 Hosken Reserve - Pitch 1 (U14 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Gianluca Bernardini Referee 24/03/19 (Sun) 11:20 Hosken Reserve - Pitch 1 (U15 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Gianluca Bernardini Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 13:00 Hosken Reserve - Pitch 1 (U16 - NPL West VIC Boys) Pascoe Vale FC Bendigo City FC
Gordon Wang Referee 23/03/19 (Sat) 12:45 Stead Park - Pitch 2 (U14 - NPL VIC Girls) Geelong Galaxy United FC South Melbourne FC
Harry Koutsiaras Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 13:00 State Football Centre - Pitch 2 (S) (U15 - NPL East VIC Boys) Northcote City FC Manningham United Blues FC
Henry Chesterman Assistant Referee 2 22/03/19 (Fri) 18:15 Jack Edwards Reserve - Pitch 1 (U20 - NPL VIC Men) Oakleigh Cannons FC Heidelberg United FC
Ilan Kaplan Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 12:30 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 (U14 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Ioannis Zisis Referee 22/03/19 (Fri) 20:15 CB Smith Reserve - Pitch 1 (NPL VIC Men) Pascoe Vale FC South Melbourne FC
Itay Nudelman Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 14:00 Dacland Stadium - George Andrews Reserve (U18 - NPL East VIC Boys) Dandenong Thunder FC Murray United FC
James Marmarou 4th Official 23/03/19 (Sat) 15:15 Wembley Park (NPL2 East VIC Men) Box Hill United SC Moreland City FC
James Petheriotis Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 12:30 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 (U14 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Jamie Azzopardi Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 13:30 Paisley Park - Pitch 2 (U15 - NPL West VIC Boys) Altona Magic SC Werribee City FC
Janelle Sammut Assistant Referee 2 22/03/19 (Fri) 19:45 Knights Stadium - Pitch 1 (NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Jason Hekkema 4th Official 23/03/19 (Sat) 16:00 Morshead Park Stadium - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Ballarat City FC Northcote City FC
Jessica Adams Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 13:15 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) (U19 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Jessica Adams Referee 24/03/19 (Sun) 11:20 Wembley Park (U16 - NPL VIC Girls) Box Hill United SC Junior NTC
Joanna Charaktis Referee Mentor 23/03/19 (Sat) 15:00 POSTPONED (NPL VIC Women) Southern United FC Alamein FC
Jonah Malarkey Referee 24/03/19 (Sun) 10:00 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U12 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Jonathan Barreiro Referee 22/03/19 (Fri) 19:45 Knights Stadium - Pitch 1 (NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Jonathon Zafiropoulos Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 10:00 Serbian Sports Centre - Pitch 2 (U13 - NPL East VIC Boys) Springvale White Eagles FC South Melbourne FC
Jordan Vacouftsis 4th Official 23/03/19 (Sat) 15:00 POSTPONED (NPL VIC Women) Southern United FC Alamein FC
Jordy Rogelberg Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 12:30 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 4 (U14 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Kadir Puric Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 14:00 Dacland Stadium - George Andrews Reserve (U18 - NPL East VIC Boys) Dandenong Thunder FC Murray United FC
Karl Petreski Assistant Referee 1 22/03/19 (Fri) 19:45 Knights Stadium - Pitch 1 (NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Kevin Oakes Referee 24/03/19 (Sun) 10:00 Serbian Sports Centre - Pitch 2 (U13 - NPL East VIC Boys) Springvale White Eagles FC South Melbourne FC
Luke Camilleri Referee Mentor 24/03/19 (Sun) 10:00 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U12 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Luke Camilleri Referee Mentor 24/03/19 (Sun) 12:40 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U14 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Luke Rigo Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 15:00 La Trobe University (Bundoora) - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Melbourne City FC Moreland Zebras FC
Marcelo Marcote Referee 24/03/19 (Sun) 11:30 Green Gully Reserve - Pitch 3 (U14 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Marcelo Marcote Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 13:30 Green Gully Reserve - Pitch 3 (U15 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Marcus Jurkin Referee 24/03/19 (Sun) 09:00 State Football Centre - Pitch 2 (S) (U12 - NPL East VIC Boys) Northcote City FC Manningham United Blues FC
Marcus Rotili Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 15:00 Knights Stadium - Pitch 1 (U20 - NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Maximilian Hanlon Assistant Referee 1 22/03/19 (Fri) 20:15 CB Smith Reserve - Pitch 1 (NPL VIC Men) Pascoe Vale FC South Melbourne FC
Maximlian Simpson Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 14:45 Dunstan Reserve - Pitch 1 (U18 - NPL West VIC Boys) Brunswick City SC Moreland Zebras FC
Minghua (mike) Zha Referee 23/03/19 (Sat) 18:30 Stead Park - Pitch 1 (NPL VIC Women) Geelong Galaxy United FC South Melbourne FC
Montana Phillips Referee 23/03/19 (Sat) 08:50 POSTPONED (U12 - NPL VIC Girls) Southern United FC Alamein FC
Muktar Sheikh Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 15:00 Knights Stadium - Pitch 1 (U20 - NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Nicholas Trajcevski Referee 24/03/19 (Sun) 14:45 Dunstan Reserve - Pitch 1 (U18 - NPL West VIC Boys) Brunswick City SC Moreland Zebras FC
Nikolas Plant Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 16:00 Morshead Park Stadium - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Ballarat City FC Northcote City FC
Nikoletta Sotiropoulos Assistant Referee 2 19/03/19 (Tue) 19:45 Wembley Park (NPL VIC Women) Box Hill United SC FC Bulleen Lions
Nikoletta Sotiropoulos Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 15:00 POSTPONED (NPL VIC Women) Southern United FC Alamein FC
Noah Gosnell Referee 24/03/19 (Sun) 10:00 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U12 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Oscar Shergold Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 08:50 POSTPONED (U12 - NPL VIC Girls) Southern United FC Alamein FC
Perry Mur Referee 23/03/19 (Sat) 16:00 Morshead Park Stadium - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Ballarat City FC Northcote City FC
Peter Layton Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 10:30 Morshead Park Stadium - Pitch 4 (S) (U15 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Peter Layton Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 11:45 Morshead Park Stadium - Pitch 4 (S) (U16 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Pouya Ghadirian 4th Official 23/03/19 (Sat) 15:00 La Trobe University (Bundoora) - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Melbourne City FC Moreland Zebras FC
Qi Zhao Referee 23/03/19 (Sat) 13:15 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) (U19 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Raquel Layton Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 11:30 Morshead Park Stadium - Pitch 2 (S) (U18 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Rhys Mckenna Referee 24/03/19 (Sun) 08:45 Lawton Park Reserve - Junior (U12 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
Roger Taylor Referee 23/03/19 (Sat) 11:30 Morshead Park Stadium - Pitch 2 (S) (U18 - NPL West VIC Boys) Ballarat City FC Hume City FC
Shayan Soroush Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 13:15 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 2 (S) (U19 - NPL VIC Girls) Bayside United FC FC Bulleen Lions
Simeon Papazis Referee 24/03/19 (Sun) 13:30 Green Gully Reserve - Pitch 2 (U18 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Stephen Peucker 4th Official 23/03/19 (Sat) 18:30 Stead Park - Pitch 1 (NPL VIC Women) Geelong Galaxy United FC South Melbourne FC
Sterling Ellis Referee 24/03/19 (Sun) 13:00 Kingston Heath Soccer Complex - Pitch 3 (S) (U16 - NPL East VIC Boys) Bentleigh Greens SC Eastern Lions SC
Steven Dimitriou Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 12:40 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U14 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Suzanne Pate Referee Mentor 24/03/19 (Sun) 08:45 Lawton Park Reserve - Junior (U12 - NPL East VIC Boys) Langwarrin SC Box Hill United SC
Terry Constandelos 4th Official 22/03/19 (Fri) 20:15 CB Smith Reserve - Pitch 1 (NPL VIC Men) Pascoe Vale FC South Melbourne FC
Tim Luong Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 13:30 Green Gully Reserve - Pitch 2 (U18 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Tom Lingkai Zhao Assistant Referee 1 22/03/19 (Fri) 18:15 Jack Edwards Reserve - Pitch 1 (U20 - NPL VIC Men) Oakleigh Cannons FC Heidelberg United FC
Tracy Peucker Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 18:30 Stead Park - Pitch 1 (NPL VIC Women) Geelong Galaxy United FC South Melbourne FC
Valentino Stamboliev Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 13:30 Paisley Park - Pitch 2 (U15 - NPL West VIC Boys) Altona Magic SC Werribee City FC
Vedhas Trikha Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 18:30 Stead Park - Pitch 1 (NPL VIC Women) Geelong Galaxy United FC South Melbourne FC
Vince Turcarolo Referee 24/03/19 (Sun) 14:00 Dacland Stadium - George Andrews Reserve (U18 - NPL East VIC Boys) Dandenong Thunder FC Murray United FC
Vincent Noutso Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 15:00 La Trobe University (Bundoora) - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Melbourne City FC Moreland Zebras FC
Vlatko Trajcheski 4th Official 22/03/19 (Fri) 19:45 Knights Stadium - Pitch 1 (NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Vlatko Trajcheski Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 12:15 Galvin Park - Pitch 1 (U20 - NPL2 East VIC Men) Werribee City FC Springvale White Eagles FC
Vlatko Trajcheski Referee 24/03/19 (Sun) 15:00 Knights Stadium - Pitch 1 (U20 - NPL VIC Men) Melbourne Knights FC Port Melbourne Sharks SC
Wenhao Zhang Assistant Referee 2 23/03/19 (Sat) 15:15 Wembley Park (NPL2 East VIC Men) Box Hill United SC Moreland City FC
William Quartermain Assistant Referee 1 23/03/19 (Sat) 16:00 Morshead Park Stadium - Pitch 1 (NPL2 East VIC Men) Ballarat City FC Northcote City FC
Xander Nessis Referee 24/03/19 (Sun) 09:00 State Football Centre - Pitch 2 (S) (U12 - NPL East VIC Boys) Northcote City FC Manningham United Blues FC
Yasin Abdulahi Assistant Referee 1 24/03/19 (Sun) 14:45 Dunstan Reserve - Pitch 1 (U18 - NPL West VIC Boys) Brunswick City SC Moreland Zebras FC
Yoav Fisher Assistant Referee 2 22/03/19 (Fri) 20:15 CB Smith Reserve - Pitch 1 (NPL VIC Men) Pascoe Vale FC South Melbourne FC
Zaid Al-Hilli Referee 24/03/19 (Sun) 12:40 Veneto Club - David Barro Stadium (S) (U14 - NPL East VIC Boys) FC Bulleen Lions Heidelberg United FC
Zoe Marcote Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 11:30 Green Gully Reserve - Pitch 3 (U14 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC
Zoe Marcote Assistant Referee 2 24/03/19 (Sun) 13:30 Green Gully Reserve - Pitch 3 (U15 - NPL West VIC Boys) Green Gully SC North Geelong Warriors FC

FFV News