2017 Programme

GREAT SOUTHERN FOOTBALL LEAGUE  PROGRAMME   2017    
             
Round 1   April 1st   Round 10   June 17th
Yankalilla v Myponga-Sellicks   Myponga-Sellicks v Yankalilla
Willunga v Goolwa-Pt Elliot   Goolwa-Pt Elliot v Willunga
Strathalbyn v Victor Harbor   Victor Harbor v Strathalbyn
Encounter Bay v McLaren   McLaren v Encounter Bay
Langhorne Creek v Mount Compass   Mount Compass v Langhorne Creek
             
Round 2   April 8th   Round 11   June 24th
McLaren v Willunga     (Night Match)   Willunga v McLaren
Myponga-Sellicks v Encounter Bay   Encounter Bay v Myponga-Sellicks
Victor Harbor v Yankalilla   Yankalilla v Victor Harbor
Goolwa-Pt Elliot v Langhorne Creek   Langhorne Creek v Goolwa-Pt Elliot
Mount Compass v Strathalbyn   Strathalbyn v Mount Compass
             
Round 3   April 22nd   Round 12   July 1st
Victor Harbor  v Encounter Bay   Encounter Bay v Victor Harbor
Yankalilla v Goolwa-Pt Elliot   Strathalbyn v Langhorne Creek
Mount Compass v McLaren   Goolwa-Pt Elliot v Yankalilla
Willunga v Myponga-Sellicks   McLaren v Mount Compass
        Myponga-Sellicks v Willunga
Anzac Day   April 25th        
Langhorne Creek v Strathalbyn     (Night Match)   Country Zone Champs July 8th Murray Bridge
              
Round 4   April 29th   Round 13   July 15th
Strathalbyn v Goolwa-Pt Elliot   Goolwa-Pt Elliot v Strathalbyn
Encounter Bay v Mount Compass   Mount Compass v Encounter Bay
Myponga-Sellicks v Victor Harbor   Victor Harbor v Myponga-Sellicks
McLaren v Langhorne Creek   Langhorne Creek v McLaren
Yankalilla v Willunga   Willunga v Yankalilla
             
Round 5   May 6th        
Goolwa-Pt Elliot v Myponga-Sellicks   Round 14   July 22nd
Mount Compass v Yankalilla   Myponga-Sellicks v Goolwa-Pt Elliot
Langhorne Creek v Encounter Bay   Yankalilla v Mount Compass
Victor Harbor v McLaren   Encounter Bay v Langhorne Creek
Strathalbyn v Willunga   McLaren v Victor Harbor
        Willunga v Strathalbyn
Round 6   May 13th        
Willunga v Mount Compass   Round 15   July 29th
McLaren v Strathalbyn   Mount Compass v Willunga
Encounter Bay v Yankalilla   Strathalbyn v McLaren
Goolwa-Pt Elliot v Victor Harbor   Yankalilla v Encounter Bay
Myponga-Sellicks v Langhorne Creek   Victor Harbor v Goolwa-Pt Elliot
        Langhorne Creek v Myponga-Sellicks
Round 7    May 20th        
Strathalbyn v Encounter Bay   Round 16   August 5th
Victor Harbor v Willunga   Encounter Bay v Strathalbyn
McLaren v Goolwa-Pt Elliot   Willunga v Victor Harbor
Mount Compass v Myponga-Sellicks   Goolwa-Pt Elliot v McLaren
Yankalilla v Langhorne Creek   Myponga-Sellicks v Mount Compass
        Langhorne Creek v Yankalilla
Round 8   May 27th        
Willunga v Langhorne Creek   Round 17   August 12th
Yankalilla v McLaren   Langhorne Creek v Willunga
Goolwa-Pt Elliot v Encounter Bay   McLaren v Yankalilla
Victor Harbor v Mount Compass   Encounter Bay v Goolwa-Pt Elliot
Myponga-Sellicks v Strathalbyn   Mount Compass v Victor Harbor
        Strathalbyn v Myponga-Sellicks
Round 9   June 3rd        
Strathalbyn v Yankalilla   Round 18   August 19th
McLaren v Myponga-Sellicks   Yankalilla v Strathalbyn
Encounter Bay v Willunga   Myponga-Sellicks v McLaren
Langhorne Creek v Victor Harbor   Willunga v Encounter Bay
Mount Compass v Goolwa-Pt Elliot   Victor Harbor v Langhorne Creek
        Goolwa-Pt Elliot v Mount Compass
Association Match    June 10th        
SFL v GSFL    Venue TBA   Mini Colt Carnival   August 20th
        At  McLaren Vale & Willunga   Ovals
             
PLEASE NOTE            
THIS PROGRAMME IS COPYRIGHT AND SO MAY NOT        
BE REPRODUCED IN ANY FORM WITHOUT PERMISSION         
OF THE GSFL EXECUTIVE            
             
             
Goolwa-Pt Elliot play all matches on the Goolwa Oval.        
             
MYPONGA / SELLICKS PLAY ALL MATCHES ON THE MYPONGA OVAL    
             
QUALIFYING FINAL   Sat 26th August at Willunga    
ELIMINATION FINAL   Sun 27th August at Mount Compass    
SECOND S/FINAL   Sat 2nd September at Langhorne Creek    
FIRST S/FINAL   Sun 3rd September at Victor Harbor    
PRELIMINARY FINAL Sat  9th September at Yankalilla     
GRAND FINAL   Sat 16th September at Strathalbyn    
             

PayMySport Registration Form

Notice Board

  2016 Medal Votes in ALL Grades

Complete list of all Medal Votes every Vote in every grade round by round.

 

Go to for right on Menu bar top of Website scroll down to 2016 medal votes.

 

Photo Gallery

A Grade Ladder

A Grade 2016

Clubs