< Display Overall Tally

PNG Games Body Building

Mens under 70Kg

  SilverSilver West New Britain Mens under 70Kg 22nd November 2012  
  Joseph Onda  

Mens under 75Kg

  GoldGold Enga Mens under 75Kg 22nd November 2012  
  Rexford Viufa  

Mens under 75kg

  GoldGold Enga Mens under 75kg 22nd November 2012  
  Rexford Viufa  
  SilverSilver Eastern Highlands Mens under 75kg 22nd November 2012  
  Selan Jim  

Men's Under 70kg

  GoldGold Enga Men's Under 70kg 22nd September 2012  
  Apukas Siki  

Ladies Over 57kg

  GoldGold Eastern Highlands Ladies Over 57kg 25th November 2009  
  Jane Apie'e  
  SilverSilver Autonomous Bougainville Region Ladies Over 57kg 25th November 2009  
  Priscilla Tatore  
  BronzeBronze New Ireland Ladies Over 57kg 25th November 2009  
  Eludi Moro  

Ladies Under 52kg

  GoldGold Eastern Highlands Ladies Under 52kg 25th November 2009  
  Serah Williams  
  SilverSilver Autonomous Bougainville Region Ladies Under 52kg 25th November 2009  
  Rachel Toaran  
  BronzeBronze Autonomous Bougainville Region Ladies Under 52kg 25th November 2009  
  Juliana Maso  

Ladies Under 57kg

  GoldGold Eastern Highlands Ladies Under 57kg 25th November 2009  
  Misa Arefa  
  SilverSilver New Ireland Ladies Under 57kg 25th November 2009  
  Josefa Tambari  
  BronzeBronze Eastern Highlands Ladies Under 57kg 25th November 2009  
  Priscilla Kale  

Men's Novice

  GoldGold Enga Men's Novice 25th November 2009  
  Rexford Viyufa  
  SilverSilver Autonomous Bougainville Region Men's Novice 25th November 2009  
  Pascol Hage  
  BronzeBronze Autonomous Bougainville Region Men's Novice 25th November 2009  
  Samuel Manim  

Men's Under 60kg

  GoldGold National Capital District Men's Under 60kg 25th November 2009  
  Steven Simon  
  SilverSilver Morobe Men's Under 60kg 25th November 2009  
  Jerry Anengo  
  BronzeBronze Eastern Highlands Men's Under 60kg 25th November 2009  
  Hoxy Baranko  

Men's Under 65kg

  GoldGold Enga Men's Under 65kg 25th November 2009  
  Apukas Siki  
  SilverSilver Enga Men's Under 65kg 25th November 2009  
  Alphonse Benny  
  BronzeBronze National Capital District Men's Under 65kg 25th November 2009  
  Gibson Gigmai  

Men's Under 70kg

  GoldGold Morobe Men's Under 70kg 25th November 2009  
  David Mugarenang  
  SilverSilver National Capital District Men's Under 70kg 25th November 2009  
  Kenny Kupa  
  BronzeBronze Eastern Highlands Men's Under 70kg 25th November 2009  
  Phillip Pokaris  

Men's Under 75kg

  GoldGold Eastern Highlands Men's Under 75kg 25th November 2009  
  Salem Jim  
  SilverSilver Morobe Men's Under 75kg 25th November 2009  
  Martin Temai  
  BronzeBronze Eastern Highlands Men's Under 75kg 25th November 2009  
  Tony Ade  

Men's Under 80kg

  GoldGold Eastern Highlands Men's Under 80kg 25th November 2009  
  Raymond Agisaro  
  SilverSilver Morobe Men's Under 80kg 25th November 2009  
  Londati Miso  
  SilverSilver Eastern Highlands Men's Under 80kg 25th November 2009  
  Peter Dai  
  BronzeBronze National Capital District Men's Under 80kg 25th November 2009  
  Iso Finch  
  BronzeBronze Morobe Men's Under 80kg 25th November 2009  
  Jack Gabi  

Men's Under 85kg

  GoldGold Morobe Men's Under 85kg 25th November 2009  
  Wilfred Kurua  
  SilverSilver Eastern Highlands Men's Under 85kg 25th November 2009  
  Peter Dai  
  BronzeBronze Morobe Men's Under 85kg 25th November 2009  
  Jack Gabi  

Mens under 80kg

  GoldGold Autonomous Bougainville Region Mens under 80kg 25th November 2012  
  Pascal Sabin  
  SilverSilver Morobe Mens under 80kg 25th November 2012  
  Solo Api  
  BronzeBronze Eastern Highlands Mens under 80kg 25th November 2012  
  Albert Scott  

Ladies Over 57kg

  GoldGold East New Britain Ladies Over 57kg 27th November 2012  
  Dora Benson  

Ladies Under 54kg

  GoldGold Eastern Highlands Ladies Under 54kg 27th November 2012  
  Misa Avefa  
  SilverSilver Morobe Ladies Under 54kg 27th November 2012  
  Ruth Steel  
  BronzeBronze Autonomous Bougainville Region Ladies Under 54kg 27th November 2012  
  Catherine Wangat  

Ladies Under 57kg

  GoldGold East New Britain Ladies Under 57kg 27th November 2012  
  Kaylene Tolingling  
  SilverSilver Morobe Ladies Under 57kg 27th November 2012  
  Pau Moses  
  BronzeBronze Autonomous Bougainville Region Ladies Under 57kg 27th November 2012  
  Beatrice Savia  

Mens Under 60kg

  GoldGold Eastern Highlands Mens Under 60kg 27th November 2012  
  Amos Tokam  
  GoldGold Eastern Highlands Mens Under 60kg 27th November 2012  
  Hoxy Baranko  
  BronzeBronze Morobe Mens Under 60kg 27th November 2012  
  Lambert Sengi  

Mens under 85kg

  GoldGold Morobe Mens under 85kg 27th November 2012  
  Eskay Steel  
  SilverSilver East New Britain Mens under 85kg 27th November 2012  
  Leo Mondo  
  BronzeBronze Eastern Highlands Mens under 85kg 27th November 2012  
  Raymond Agisaro  

Mens under 70Kg

  BronzeBronze Morobe Mens under 70Kg 30th November 2012  
  Nelson Elyakan  

Drum Beat

 

Body Building will take place at the Kokopo Secondary School.. 

Cosmas Hannet:  Contact