Search By:
Leaderboard Filter
By Age GroupAllJuniorSenior
Rank Player Date Game League Goals Season Share
1 Cheyne Turvey 8/9 Queens Park vs Beechboro Metro Football League 11 64
2 Axel Doherty 7/9 Rennie vs Blighty Picola and District Football Netball League 10 83
3 Darcy Hourigan 7/9 Hahndorf vs Onka Valley Hills Football League SA 9 70
4 Jesse Chandler 7/9 Western United Football Club vs Blues Football Club Far West Football League 9 37
5 Joel Fitzgerald 7/9 Kimba Districts vs Eastern Ranges Eastern Eyre Football League 8 97
6 Dale Donkin 7/9 Langwarrin vs Karingal AFL South East 8 61
7 Bailey Mitchell 7/9 Longford vs George Town Northern Tasmanian Football Association 8 53
8 Nathan Sutton 8/9 Mt Helena vs Chidlow Hills Football League WA 8 23
9 Tom Pinyon 8/9 Mt Compass vs Victor Harbor Great Southern Football League SA 7 122
10 Alex Chapman 7/9 Yeppoon A Grade vs Panthers A Grade AFL Capricornia 7 116
11 Ziggy Vitkunas 8/9 Mt Compass vs Victor Harbor Great Southern Football League SA 7 81
12 Rohan Baldock 7/9 Queenstown Seniors vs South Burnie Seniors Darwin Football Association 7 69
13 Dillon Hinge 8/9 Sunshine Heights vs Glen Orden Western Region Football League 7 62
14 Philip Rumble 7/9 Gnowangerup Reserves vs Lake Grace / Pingrup Reserves Ongerup Football Association 7 58
15 Zachary Birch 8/9 Bunbury vs Busselton South West Football League 7 57
16 Joshua Barlow 8/9 Torquay Pyers vs Anakie/North Shore AFL Barwon 7 54
17 Ethan Stoeckel 7/9 Dudley United vs Wisanger Kangaroo Island Football League 7 47
18 Ezekiel Frank 7/9 Cairns City Lions vs Manunda Hawks AFL Cairns 7 44
19 Jake Gallagher 7/9 Yeppoon Reserves vs BITS Reserves AFL Capricornia 7 43
20 Nicholas Gajewski 7/9 West Coast (B) vs Collegians (B) Perth Football League (WAAFL) 7 34
21 Benjamin Edwards 7/9 Paskeville vs Cms Crows Yorke Peninsula Football League 7 32
22 Tyrecce Ahmat 7/9 Yeppoon Under 15 vs Panthers Under 15 AFL Capricornia 7 29
23 James Mcnaughton 7/9 Hillside vs Westmeadows Essendon District Football League (EDFL) 7 29
24 Shane Ballantyne 7/9 Blyth Snowtown vs South Clare North Eastern Football League 7 28
25 Nicholas Caputo 7/9 Kalgoorlie City Football Club vs Railways Football Club Goldfields Football League 7 24
26 Dwayne Blanket 8/9 Queens Park vs Innaloo Metro Football League 7 23
27 Billy Lambert 7/9 Sydney University vs Pennant Hills Demons AFL Sydney 7 19
28 Christopher Tubby 8/9 Railway Football Club vs Rover Football Club Great Northern Football League 7 16
29 William Paine 8/9 Old Melburnians vs Old Scotch Victorian Amateur Football Association (vafa) 7 15
30 Danny Nolan 8/9 Essendon Masters vs Diamond Valley Victorian Metro Superules 7 7
31 Maison Staas 7/9 Whitsunday Sea Eagles vs Bakers Creek Tigers AFL Mackay 7 5
32 Sonny Whiting 7/9 Lilydale vs St Patrick's Northern Tasmanian Football Association 6 111
33 Paul Buller 7/9 South Cairns vs Port Douglas AFL Cairns 6 78
34 Johnny Boras 8/9 Jervois - League vs Imperial - League River Murray Football League 6 76
35 Harrison Ellis 8/9 Boddington vs Narrogin Hawks Upper Great Southern Football League 6 68
36 Joseph Redfern 7/9 Coolamon Rovers vs Griffith Swans Riverina Football League 6 61
37 Samuel Telfer 7/9 Hatherleigh vs Glencoe Mid South Eastern Football League 6 55
38 Michael Coad 7/9 Rostrevor OC vs St Peters OC Adelaide Football League (SAAFL) 6 55
39 Reegan Simmonds 7/9 West Whyalla vs Weeroona Bay Whyalla Football League 6 52
40 Josh Richardson 7/9 Pinnaroo vs Border Downs Tintinara Mallee Football League (SA) 6 46
41 Thomas Cossens 7/9 Yeppoon A Grade vs Panthers A Grade AFL Capricornia 6 45
42 Dylan Nelson 8/9 Beverley vs Federals Avon Football Association 6 44
43 Hayden Wallis 7/9 Buln Buln vs Poowong Ellinbank & District Football League 6 42
44 Daniel Green 7/9 Surfers Paradise vs Morningside AFL Queensland - State League 6 39
45 Ryan Babich 7/9 Preston Thunder Y10 vs AMR Hawks Y10 South West Junior Football League (WA) 6 32
46 Nick Mckenna 8/9 Burnie vs Ulverstone Northern Tasmanian Football League 6 32
47 Patrick Dowling 8/9 Newtown & Chilwell vs St Mary's AFL Barwon 6 29
48 Jack Carroll 8/9 Railway Football Club vs Chapman Valley Football Club Great Northern Football League 6 27
49 Dylan Riley 7/9 Glenorchy vs Launceston Tasmanian State League (TSL) 6 26
50 Jett Rowell 8/9 Maryborough 14 Res 2 vs Huntly 14 Res 2 Bendigo Junior Football League 6 23
51 Jarrod Findlay 7/9 North Bendigo vs Mount Pleasant Heathcote District Football Netball League 6 23
52 Brody Bouker 7/9 Myrtleford vs Wang Imperials Wangaratta & District Junior Football League 6 19
53 Jake Agnew 8/9 Reynella vs Port Noarlunga Southern Football League (SA) 6 18
54 Xavier Mitchell 8/9 Kerang vs Cohuna Kangas Central Murray Football Netball League 6 17
55 Bradley Joseph 7/9 Richmond vs University Old Scholars Football Association 6 17
56 Jordan Riazati 8/9 Werribee Districts 1 vs Yarraville Seddon Eagles Western Region Football League 6 14
57 Kirsty Lamb 7/9 Collingwood vs Western Bulldogs VFL 6 2
58 Sharni Layton 7/9 Collingwood vs Western Bulldogs VFL 6 2
59 Kirsty Lamb 7/9 Collingwood vs Western Bulldogs NAB League 6 2
60 Sharni Layton 7/9 Collingwood vs Western Bulldogs NAB League 6 2
61 Ashley Murray 7/9 Cudgewa vs Bullioh Upper Murray Football Netball League 5 160
62 Thomas Mullane-Grant 7/9 Bright vs Tarrawingee Ovens & King Football League 5 119
63 Alex Gilmour 7/9 Richmond vs University Old Scholars Football Association 5 95
64 Pat Mckenna 8/9 Gisborne vs Golden Square Bendigo Football League 5 89
65 Samuel Hooper 8/9 NUFC League vs KKFC League Eastern District Football League 5 82
66 Jai Howell 7/9 Avoca Football Netball Club vs Maryborough Rovers Football Club Maryborough Castlemaine District Football League 5 79
67 Leigh Odermatt 7/9 South Belgrave vs Waverley Blues Eastern Football League (EFL) 5 78
68 Kye Chapple 7/9 Port Douglas vs South Cairns AFL Cairns 5 74
69 Rory Bigmore 7/9 Robe vs Tantanoola Mid South Eastern Football League 5 73
70 Llewellyn Morrison 7/9 Spitfires vs Eagles Barkly Australian Football League 5 71
71 Braden Holmes 7/9 West Coast Hawks vs Wudinna United Mid West Football League 5 68
72 Raymond Griffiths 8/9 York vs Keller/Tammin Avon Football Association 5 60
73 Nicholas Mckinley 7/9 White Hills vs North Bendigo Heathcote District Football Netball League 5 60
74 Brandon Jackson-Martin 7/9 Central Augusta vs Port Spencer Gulf Football League 5 58
75 Thomas Birkett 8/9 Richmond Central vs Emmaus St Leos Victorian Amateur Football Association (vafa) 5 56
76 Joshua Spence 7/9 Barnawartha vs Kiewa Sandy Creek Tallangatta & District Football League 5 52
77 Bradley Cox-Goodyer 8/9 North Launceston vs Lauderdale Tasmanian State League (TSL) 5 50
78 Stephen Tohl 8/9 B.B.H. vs North Clare North Eastern Football League 5 48
79 Jeremy Johncock 7/9 Kersbrook vs Ironbank Cherry Gardens Hills Football League SA 5 48
80 Jye Patten 7/9 Colbinabbin vs Leitchville Gunbower Heathcote District Football Netball League 5 48
81 Brayden Carey 7/9 Deniliquin Rovers vs Waaia Picola and District Football Netball League 5 48
82 Anthony Haysom 7/9 Tallygaroopna vs Nagambie Kyabram District Football League 5 45
83 Jacob Bygate 7/9 Sunbury Football Netball Club vs Redan Football Netball Club Ballarat Football League 5 44
84 Aaron Thornton 8/9 Hampton Park vs Endeavour Hills Southern Football Netball League 5 44
85 Ned Mcelroy 8/9 Ammos Hickey vs Bell Park Lynch AFL Barwon 5 43
86 Harry Collopy 8/9 East Brighton Vampires JFC vs Caulfield Bears JFC U16 Polars South Metro Junior Football League 5 40
87 Anthony Johnston 7/9 Beaconsfield vs Woori Yallock AFL Yarra Ranges Senior Football 5 40
88 Kareena White 7/9 Manunda Hawks vs South Cairns Cutters AFL Cairns Womens 5 40
89 Reiley Guest 7/9 Hermit Park Tigers vs Thuringowa Bulldogs AFL Townsville 5 40
90 Thomas Bennett 7/9 Longford vs Hillwood Northern Tasmanian Football Association 5 39
91 Oliver Wiltshire 7/9 Barwon Heads vs St Albans Osborne AFL Barwon 5 39
92 Thomas Gillies 7/9 Bannockburn vs Werribee Centrals Geelong and District Football League 5 38
93 Elijah Brown 7/9 Irymple vs Mildura Sunraysia Football and Netball League 5 38
94 Connor Ascough 7/9 Buninyong vs Gordon Central Highlands Football League 5 37
95 Zachary Alford 7/9 North Bendigo vs Mount Pleasant Heathcote District Football Netball League 5 36
96 Max Coughlin 8/9 Hampton Rovers vs South Melbourne Districts Victorian Amateur Football Association (vafa) 5 36
97 Samuel Wilson 7/9 Heywood vs Tyrendarra South West District Football Netball League 5 34
98 Nathan Salter 7/9 Berri vs Waikerie Riverland Football League 5 32
99 Ben Branson 7/9 Old Brighton vs Old Trinity Victorian Amateur Football Association (vafa) 5 31
100 Dillon Harding 7/9 Kersbrook vs Ironbank Cherry Gardens Hills Football League SA 5 30