Search By:
Leaderboard Filter
By Age GroupAllJuniorSenior
Rank Player Date Game League Goals Season Share
1 Christopher Howard 24/9 Claremont vs Brighton Southern Football League (Tas) 8 72
2 Kye Chapple 24/9 South Cairns Cutters vs Port Douglas Crocs AFL Cairns 7 112
3 Thomas Borrillo 24/9 Cerberus vs Skye Southern Football Netball League 7 37
4 Nicholas Butters 24/9 North Warrnambool Eagles vs Terang Mortlake Hampden Football Netball League 6 74
5 Samuel Carter 24/9 Central Augusta vs South Augusta Spencer Gulf Football League 6 26
6 Harrison Pepper 24/9 Moe vs Leongatha Gippsland League 6 24
7 Ben Vogelzang 25/9 Kyabram vs Mansfield Goulburn Valley Football League 5 83
8 James Dixon 24/9 South Cairns Cutters vs Port Douglas Crocs AFL Cairns 5 66
9 Clayton Willson 24/9 Dudley United vs Kingscote Kangaroo Island Football League 5 65
10 Thomas Boyle 25/9 Harvey Brunswick Lesch - Colts vs Bunbury - Colts South West Football League 5 54
11 William Couch 24/9 North Warrnambool Eagles vs Koroit Hampden Football Netball League 5 48
12 Michael Wundke 25/9 Eagles vs Sturt SANFL 5 46
13 Daniel Farmer 25/9 Dingley vs Bentleigh Southern Football Netball League 5 42
14 Jake Schepis 24/9 Bombers vs Mulies Onshore Cup Football Association 5 8
15 Aiden Fyfe 22/9 Gold Coast North vs North Queensland Queensland Representative 5 7
16 Dylan Johnstone 24/9 Sandhurst vs Golden Square Bendigo Football League 4 85
17 Calhan Mcqueen 25/9 Dingley vs Bentleigh Southern Football Netball League 4 68
18 Jason Butty 24/9 Port Melbourne Colts vs Caulfield Southern Football Netball League 4 56
19 Oliver Rand 24/9 Lindisfarne vs Claremont Southern Football League (Tas) 4 53
20 Mitchell Bennett 24/9 Maffra vs Leongatha Gippsland League 4 51
21 Jason Clarke 24/9 Skye vs Port Melbourne Colts Southern Football Netball League 4 47
22 Jack Crossin 24/9 Lindisfarne vs Claremont Southern Football League (Tas) 4 45
23 Stefan Feehan 25/9 Dingley vs Bentleigh Southern Football Netball League 4 44
24 Brady Schubert 24/9 Olinda Ferny Creek vs Mt Evelyn AFL Yarra Ranges Senior Football 4 36
25 Koby Cockshell 24/9 Wisanger vs Dudley United Kangaroo Island Football League 4 31
26 Jesse Mawson 24/9 South Cairns Cutters vs Port Douglas Crocs AFL Cairns 4 30
27 Daniel Bedggood 24/9 Maffra vs Leongatha Gippsland League 4 30
28 Michael Douglas 24/9 South Cairns Cutters vs Port Douglas Crocs AFL Cairns 4 28
29 Stephen Anderson 24/9 Port vs Central Augusta Spencer Gulf Football League 4 19
30 Joel Crawley 24/9 North Warrnambool Eagles vs Terang Mortlake Hampden Football Netball League 4 15
31 Wade Thompson 24/9 Prince Alfred OC vs Tea Tree Gully Adelaide Football League (SAAFL) 4 14
32 Rhys Goodley 26/9 North East Border 2 vs Ballarat Rebels 2 WorkSafe AFL Victoria Representative Games 4 4
33 Tennyson Amarant 27/9 Yarra Ranges vs Goulburn Murray 2 WorkSafe AFL Victoria Representative Games 4 4
34 Ricky Martin 24/9 Claremont vs Brighton Southern Football League (Tas) 3 96
35 Sean Salter 24/9 Lindisfarne vs Claremont Southern Football League (Tas) 3 90
36 Mathew Poore 24/9 Skye vs Port Melbourne Colts Southern Football Netball League 3 87
37 David Cragg 24/9 Claremont vs Brighton Southern Football League (Tas) 3 84
38 Kayne Pettifer 25/9 Kyabram vs Rochester Goulburn Valley Football League 3 84
39 Mykelti Lefau 25/9 Hampton vs St Kilda City Southern Football Netball League 3 81
40 Luke Stanbrook 24/9 Gol Gol vs Bambill Millewa Football League 3 67
41 Mitchell Clarke 24/9 Port Melbourne Colts vs Caulfield Southern Football Netball League 3 58
42 Kory Beard 25/9 Eagles vs Sturt SANFL 3 55
43 Andrew Davis 24/9 Gol Gol vs Bambill Millewa Football League 3 54
44 Brendon Colson 24/9 South Augusta vs West Augusta Spencer Gulf Football League 3 54
45 Tristian Goodsell 24/9 Claremont vs Brighton Southern Football League (Tas) 3 53
46 Paul Green 24/9 Dudley United vs Kingscote Kangaroo Island Football League 3 51
47 Anthony Tsalikis 25/9 Collie Eagles - League vs South Bunbury - League South West Football League 3 49
48 Bailey Henderson 24/9 Sandhurst vs Strathfieldsaye Bendigo Football League 3 45
49 Lionel Brown 24/9 South Augusta vs West Augusta Spencer Gulf Football League 3 45
50 Matthew Bicknell 25/9 Harvey Brunswick Lesch - Reserves vs Eaton Boomers - Reserves South West Football League 3 44
51 Michael Clark 24/9 Lindisfarne vs Claremont Southern Football League (Tas) 3 40
52 Jordan Waldron 24/9 Sandhurst vs Golden Square Bendigo Football League 3 40
53 Adrienne Fielding 24/9 Werrimull Women's vs Bambill Women's AFL Sunraysia Woman's Football League 3 40
54 Fergus Greene 24/9 Sandhurst vs Golden Square Bendigo Football League 3 37
55 Andrew Good 24/9 Prince Alfred OC vs Goodwood Saints Adelaide Football League (SAAFL) 3 35
56 Leigh Kohlmann 25/9 Collie Eagles - League vs South Bunbury - League South West Football League 3 35
57 Charlie Bowyer 24/9 Sandhurst vs Golden Square Bendigo Football League 3 33
58 Joel Wharton 24/9 Sandhurst vs Golden Square Bendigo Football League 3 33
59 Andrew Lee 25/9 Dingley vs Bentleigh Southern Football Netball League 3 32
60 Timothy Smith 25/9 Casey Scorpions vs Footscray Bulldogs VFL 3 31
61 Timothy Smith 25/9 Casey Scorpions vs Footscray Bulldogs TAC Cup 3 31
62 Jacob Adkins 25/9 Dingley vs Bentleigh Southern Football Netball League 3 30
63 Brendan Bassett 24/9 Bairnsdale vs Traralgon Gippsland League 3 28
64 Nicholas Jamieson 25/9 Casey Scorpions vs Footscray Bulldogs VFL 3 22
65 Nicholas Jamieson 25/9 Casey Scorpions vs Footscray Bulldogs TAC Cup 3 22
66 Jeremy Trinder 24/9 Claremont vs Brighton Southern Football League (Tas) 3 21
67 Thomas Hamilton 24/9 South Augusta vs West Augusta Spencer Gulf Football League 3 21
68 Samuel Snowball 24/9 Wisanger vs Dudley United Kangaroo Island Football League 3 16
69 Alex Hosking 24/9 Central Augusta vs South Augusta Spencer Gulf Football League 3 16
70 John Greenslade 25/9 Eagles vs Sturt SANFL 3 16
71 Ashley Craig 24/9 Skye vs Port Melbourne Colts Southern Football Netball League 3 15
72 Nathan Rowley 24/9 Leongatha vs Traralgon Gippsland League 3 13
73 Shannon Eves 24/9 Wisanger vs Kingscote Kangaroo Island Football League 3 13
74 Jake Pedder 24/9 Mt Evelyn vs Emerald AFL Yarra Ranges Senior Football 3 11
75 Jackson Row 22/9 Gold Coast South vs Moreton Bay Queensland Representative 3 10
76 Timothy Amos 24/9 Central Augusta vs South Augusta Spencer Gulf Football League 3 10
77 Trent Pennicott 24/9 Claremont vs Brighton Southern Football League (Tas) 3 9
78 Lewis Hender 25/9 Eagles vs North Adelaide SANFL 3 9
79 Matthew Hutchinson 24/9 Lindisfarne vs Claremont Southern Football League (Tas) 3 8
80 Christopher Verboon 24/9 Maffra vs Leongatha Gippsland League 3 8
81 Kyle Mueller 25/9 Kyabram vs Mansfield Goulburn Valley Football League 3 7
82 Carter Michael 22/9 Brisbane South East vs Sunshine Coast Queensland Representative 3 6
83 John Hernan 24/9 Cerberus vs Skye Southern Football Netball League 3 6
84 Carl Kaiyage 22/9 Papua New Guinea vs Brisbane North Queensland Representative 3 4
85 Jayce Morgan 25/9 Dingley vs Bentleigh Southern Football Netball League 3 4
86 Liam O'Brien 22/9 Gold Coast South vs Moreton Bay Queensland Representative 3 3
87 Justin Graetz 24/9 Prince Alfred OC vs Goodwood Saints Adelaide Football League (SAAFL) 3 3
88 Willem Drew 24/9 North Warrnambool Eagles vs Koroit Hampden Football Netball League 3 3
89 Liam Nelson 24/9 Port vs Central Augusta Spencer Gulf Football League 3 3
90 Trent Baldi 26/9 Gippsland Power 2 vs Yarra Ranges WorkSafe AFL Victoria Representative Games 3 3
91 Harrison Pepper 26/9 Gippsland Power 1 vs Peninsula Stingrays WorkSafe AFL Victoria Representative Games 3 3
92 Aisha Kirchhofer 27/9 Goulburn Murray vs Bendigo Pioneers WorkSafe AFL Victoria Representative Games 3
93 Hannah Stewart 27/9 Goulburn Murray vs Bendigo Pioneers WorkSafe AFL Victoria Representative Games 3
94 Heath Barnett 25/9 Kyabram vs Mansfield Goulburn Valley Football League 2 74
95 Bryce Cox 24/9 Central Augusta vs Port Spencer Gulf Football League 2 57
96 Sam Giblett 24/9 North Warrnambool Eagles vs Cobden Hampden Football Netball League 2 55
97 Aaron Hillberg 24/9 Maffra vs Leongatha Gippsland League 2 55
98 Simon Gordon 24/9 Olinda Ferny Creek vs Healesville AFL Yarra Ranges Senior Football 2 51
99 Arlyn Hagiwara 24/9 Skye vs Port Melbourne Colts Southern Football Netball League 2 50
100 Sam Curtis 24/9 North Warrnambool Eagles vs Terang Mortlake Hampden Football Netball League 2 46