Search By:
Leaderboard Filter
By Age GroupAllJuniorSenior
Rank Player Date Game League Tries Season Share
1 Joseph Delle 10/9 Valley Dragons U13 Red Z1 vs Queanbeyan United U13 Z1 Canberra Region Rugby League 5 44
2 Harry Skelly 10/9 Crookwell U10 Z2 vs Cooma Colts U10 Z2 Canberra Region Rugby League 4 30
3 Brayden Clarke 10/9 North Canberra U12 Z2 vs Goulburn U12 Maroon Z2 Canberra Region Rugby League 4 25
4 Hudson Fogarty-Apps 10/9 Bungendore U11 Z3 vs Queanbeyan Kangaroos U11 Maroon Z3 Canberra Region Rugby League 4 15
5 Benjamin Bell 10/9 West Belconnen U10 Green Z3 vs Tuggeranong Buffaloes U10 Z3 Canberra Region Rugby League 4 13
6 Kieran Watts 10/9 West Tigers vs Canterbury Bulldogs NSW Push and Power Sports 3 64
7 Andrew Glossop 10/9 West Tigers vs Canterbury Bulldogs NSW Push and Power Sports 3 46
8 Raheem Rolfe 10/9 Western Lions Pride U13 vs Burdekin U13 Townsville & District Junior Rugby League 3 29
9 Aidan Richardson 10/9 West Belconnen U14 Gold Z2 vs Gungahlin Bulls U14 Silver Z2 Canberra Region Rugby League 3 24
10 Kyle Mcclenahan 10/9 Nyngan Tigers 15/16s vs South Dubbo Raiders Under 15s Group 11 Junior Rugby League 3 23
11 Jeremiah Simbiken 9/9 Queanbeyan Kangaroos U16 Z2 vs Yass U16 Z2 Canberra Region Rugby League 3 20
12 Lee Morgan 10/9 Crookwell U10 Z2 vs Cooma Colts U10 Z2 Canberra Region Rugby League 3 20
13 Noah Ryan 10/9 St John's 14s vs Dubbo City Group 11 Junior Rugby League 3 20
14 Kade Broadley 10/9 Ourimbah Wyoming vs Kincumber Central Coast Division Junior Rugby League 3 17
15 Campbell Mccormack 10/9 Crookwell U10 Z2 vs Cooma Colts U10 Z2 Canberra Region Rugby League 3 16
16 Damario Lokeni-Purcell 9/9 Queanbeyan Kangaroos U16 Z2 vs Yass U16 Z2 Canberra Region Rugby League 3 7
17 Jenna Rowsell 11/9 Taree City Bulls vs Old Bar Beach Pirates Group 3 Rugby league - Seniors 3 7
18 Thomas Carey 10/9 West Belconnen U14 Gold Z2 vs Gungahlin Bulls U14 Silver Z2 Canberra Region Rugby League 3 3
19 Ty Foley 10/9 Western Lions Pride U10 vs Centrals Black U10 Townsville & District Junior Rugby League 3 3
20 Kmani Levi 10/9 Centrals Black U13 vs Centrals Gold U13 Townsville & District Junior Rugby League 2 41
21 Damon Marshall 10/9 Burdekin U12 vs Brothers White U12 Townsville & District Junior Rugby League 2 29
22 Clint Walker 11/9 Port City Breakers vs Wingham District Tigers Group 3 Rugby league - Seniors 2 28
23 Zawai Murray 10/9 Western Lions U15 vs Brothers White U15 Townsville & District Junior Rugby League 2 26
24 Josef Medina 10/9 Belconnen United Sharks U11 White Z1 vs Goulburn U11 Blue Z1 Canberra Region Rugby League 2 24
25 Tyler Hunt 11/9 South Perth Lions vs Rockingham Sharks Western Australia Rugby League 2 24
26 Harrison Tabner 10/9 Crookwell U10 Z2 vs Cooma Colts U10 Z2 Canberra Region Rugby League 2 23
27 Mitchell Henderson 10/9 Farrer Green vs Farrer Gold North West Group 4 JRL 2 23
28 Owen Hromow 10/9 Belconnen United Sharks U11 White Z1 vs Goulburn U11 Blue Z1 Canberra Region Rugby League 2 21
29 Emily Hoffman 9/9 Goulburn U18 Girls vs Gungahlin Bulls U18 Girls Canberra Region Rugby League 2 19
30 Wallace Bruce 10/9 Wellington 15-16s vs Under 16s South Dubbo Group 11 Junior Rugby League 2 19
31 Sam Abraham 10/9 Farrer vs North Tamworth North West Group 4 JRL 2 19
32 Michael Bailey 11/9 Port City Breakers vs Wingham District Tigers Group 3 Rugby league - Seniors 2 19
33 Jesse Yallop 10/9 Centrals Gold U14 vs Upper Ross U14 Townsville & District Junior Rugby League 2 18
34 Joseph Ross 10/9 Centrals Gold U14 vs Upper Ross U14 Townsville & District Junior Rugby League 2 18
35 Keegan Caldwell 10/9 Cooma Colts U15 Z2 vs West Belconnen U15 Blue Z2 Canberra Region Rugby League 2 17
36 Bohdi Kersh 10/9 Centrals Gold U16 vs Western Lions U16 Townsville & District Junior Rugby League 2 17
37 Cley Durrant 10/9 Gunnedah vs Collegians Blue North West Group 4 JRL 2 17
38 Max Turner 10/9 Gunnedah vs Manilla Creek North West Group 4 JRL 2 16
39 Jack Strutt 11/9 South City vs Brothers Group 9 Rugby League Inc 2 16
40 Matthew Koellner 10/9 Central Newcastle RLFC vs Cessnock RLFC Newcastle Rugby League 2 15
41 Riston O'Grady 10/9 Upper Ross U11 vs Centrals White U11 Townsville & District Junior Rugby League 2 15
42 Trent White 10/9 Gunnedah vs Manilla Creek North West Group 4 JRL 2 15
43 Jerome Russell 10/9 West Belconnen U13 Blue Z2 vs Queanbeyan Kangaroos U13 Z2 Canberra Region Rugby League 2 13
44 Jackson O'Grady 10/9 Centrals Gold U14 vs Upper Ross U14 Townsville & District Junior Rugby League 2 13
45 Elizabeth Shelford Edwards 10/9 Sunnybank vs Wynnum Manly SEQ Female Rugby League Competitions 2 13
46 Jayden Reed 10/9 West Belconnen U10 Green Z3 vs Tuggeranong Buffaloes U10 Z3 Canberra Region Rugby League 2 12
47 Bailey Rogers 10/9 Cooma Colts U15 Z2 vs West Belconnen U15 Blue Z2 Canberra Region Rugby League 2 12
48 Malik Hunt 10/9 Gunnedah vs Manilla Creek North West Group 4 JRL 2 12
49 Tazmin Gray 10/9 Burleigh vs Beerwah SEQ Female Rugby League Competitions 2 12
50 Giovanni Leituala 11/9 South Perth Lions vs Rockingham Sharks Western Australia Rugby League 2 12
51 Madison Dunn 11/9 Albury vs Brothers Group 9 Rugby League Inc 2 12
52 Dylan Downey 10/9 Belconnen United Sharks U11 White Z1 vs Goulburn U11 Blue Z1 Canberra Region Rugby League 2 11
53 Jayden Saran 10/9 Western Lions Pride U12 vs Brothers Blue U12 Townsville & District Junior Rugby League 2 11
54 Tevita Aroha-Tuinauvai 11/9 Queanbeyan Kangaroos Firsts vs West Belconnen Firsts Canberra Region Rugby League 2 11
55 Harley Smith-Shields 9/9 Gungahlin Bulls U16 Z1 vs West Belconnen U16 Green Z1 Canberra Region Rugby League 2 10
56 William Allen 10/9 Wellington 15-16s vs Under 16s South Dubbo Group 11 Junior Rugby League 2 10
57 Ana-Marie Afuie 10/9 Sunnybank vs Wynnum Manly SEQ Female Rugby League Competitions 2 9
58 William Treston 11/9 Edmonton vs Kangaroos Cairns & District Rugby League 2 9
59 Jason Daley 11/9 Macleay Valley Mustangs vs Wauchope District Blues Group 3 Rugby league - Seniors 2 9
60 Riley Meyn 11/9 Ourimbah Wyoming vs Wyong Central Coast Division Junior Rugby League 2 9
61 Robin Birve 9/9 Mossman Port Douglas vs Kangaroos Cairns & District Rugby League 2 8
62 Daniel Cotter 10/9 West Belconnen U13 Blue Z2 vs Queanbeyan Kangaroos U13 Z2 Canberra Region Rugby League 2 8
63 Clarice Stanley 10/9 Inala vs Logan City Hawks SEQ Female Rugby League Competitions 2 8
64 Jhai Bennett 11/9 South Perth Lions vs Mandurah Storm Western Australia Rugby League 2 8
65 Harrison Jenkins 9/9 Gungahlin Bulls U16 Z1 vs West Belconnen U16 Green Z1 Canberra Region Rugby League 2 7
66 Riley Norrie 10/9 Bungendore U11 Z3 vs Queanbeyan Kangaroos U11 Maroon Z3 Canberra Region Rugby League 2 7
67 Samuel Cook 10/9 South Newcastle RLFC vs Western Suburbs RLFC Newcastle Rugby League 2 7
68 Grayson Te Kiri 11/9 Tugun vs Burleigh Heads Gold Coast Rugby League Inc. 2 7
69 Bostyn Hakaraia 11/9 Southport vs Bilambil Gold Coast Rugby League Inc. 2 7
70 Te Wheoro Jones 10/9 Joondalup Giants Under 18's vs Fremantle Roosters Under 18's Western Australia Rugby League 2 6
71 Shannon Mato 10/9 Sunnybank vs Wynnum Manly SEQ Female Rugby League Competitions 2 6
72 Martin O'Brien 10/9 Centrals Gold U16 vs Western Lions U16 Townsville & District Junior Rugby League 2 5
73 Tristtan Thompson 10/9 Wellington 15-16s vs Under 16s South Dubbo Group 11 Junior Rugby League 2 5
74 Sean Dixon 10/9 Cooma Colts U15 Z2 vs West Belconnen U15 Blue Z2 Canberra Region Rugby League 2 4
75 Jade Porter 10/9 South Newcastle RLFC vs Western Suburbs RLFC Newcastle Rugby League 2 4
76 Aaron Thurlow 10/9 Centrals Gold U14 vs Upper Ross U14 Townsville & District Junior Rugby League 2 4
77 Bailey Lanham 10/9 Gungahlin Bulls U14 Gold Z1 vs Goulburn U14 Blue Z1 Canberra Region Rugby League 2 3
78 Hayde Munro 10/9 Burdekin U10 vs Norths Gold U10 Townsville & District Junior Rugby League 2 3
79 Lama Ghee 10/9 Burdekin U10 vs Norths Gold U10 Townsville & District Junior Rugby League 2 3
80 Christopher Ward 9/9 Southern Suburbs vs Brothers Cairns & District Rugby League 2 2
81 Jett Watkins 10/9 Cooma Colts U11 Z2 vs Belconnen United Sharks U11 Black Z2 Canberra Region Rugby League 2 2
82 Bradley Schneider 10/9 Western Lions U15 vs Brothers White U15 Townsville & District Junior Rugby League 2 2
83 Jonathon Alfred 10/9 Centrals Black U13 vs Centrals Gold U13 Townsville & District Junior Rugby League 2 2
84 Cranston Hill 10/9 Upper Ross U10 vs Brothers Paddys U10 Townsville & District Junior Rugby League 2 2
85 Joshua Hyde 11/9 Port City Breakers vs Wingham District Tigers Group 3 Rugby league - Seniors 2
86 Cody Parry 10/9 Gunnedah vs Manilla Creek North West Group 4 JRL 1 42
87 Jack Clutterbuck 11/9 South Perth Lions vs Mandurah Storm Western Australia Rugby League 1 39
88 Jonathan Van Aswegen 10/9 Centrals Black U13 vs Centrals Gold U13 Townsville & District Junior Rugby League 1 35
89 Xavier Chatfield-Mooka 10/9 Centrals Black U13 vs Centrals Gold U13 Townsville & District Junior Rugby League 1 34
90 Lachlan Mcdonald 10/9 North Tamworth vs Manilla North West Group 4 JRL 1 31
91 Stephan Blair 11/9 Macleay Valley Mustangs vs Wauchope District Blues Group 3 Rugby league - Seniors 1 30
92 Terry Connors 10/9 Burdekin U12 vs Brothers White U12 Townsville & District Junior Rugby League 1 29
93 Connor Massen 10/9 Harden Hawks YL vs Tuggeranong Bushrangers YL Canberra Region Rugby League 1 27
94 Tyler Mcgrath 10/9 Western Lions Pride U13 vs Burdekin U13 Townsville & District Junior Rugby League 1 27
95 Damian Willis 11/9 South City vs Gundagai Group 9 Rugby League Inc 1 26
96 Riley Flint 11/9 South City vs Brothers Group 9 Rugby League Inc 1 25
97 Jeffery Laundess 10/9 Harden Hawks vs North Canberra Bears Canberra Region Rugby League 1 24
98 Luke Brown 10/9 Harden Hawks vs North Canberra Bears Canberra Region Rugby League 1 24
99 Dane O'Hehir 11/9 South City vs Gundagai Group 9 Rugby League Inc 1 24
100 Hunter Longhurst 10/9 Narromine 12s vs South Dubbo Raiders Under 12s Group 11 Junior Rugby League 1 23