Search By:
Leaderboard Filter
By Age GroupAllJuniorSenior
Rank Player Competition League Tries Share
1 Kieran Watts 2016 Push and Power Rugby League NSW Push and Power Sports 64
2 Nicholas Nguyen 2016 Push and Power Rugby League NSW Push and Power Sports 60
3 Ralph Hasna 2016 Push and Power Rugby League NSW Push and Power Sports 59
4 Lj Nonu 2016 NRL Victoria Under 11s NRL Victoria 54
5 Brody Perry 2016 Under 12-2's Maitland & District Schoolboys Rugby League 52
6 Damien Chamberlain 2016 Under 13 Zone 1 Canberra Region Rugby League 51
7 Lilly-Rose Bennett Group 16 League Tag Group 16 Senior Rugby League 49
8 Preston Hodge-Cekic 2016 NRL WA Under 11's Western Australia Rugby League 47
9 Abby Schmiedel 2016 Group 4 Cup Ladies League Tag Group 4 Rugby League - Seniors 46
10 Andrew Glossop 2016 Push and Power Rugby League NSW Push and Power Sports 46
11 Nathan Robards 2016 Division 2 Cup Sunshine Coast/Gympie Rugby League Ltd. 45
12 Harry Ryman 2016 G&DJRL Under 7/8s Competition North West Group 4 JRL 44
13 Steve Shadlow 2016 Push and Power Rugby League NSW Push and Power Sports 44
14 Joseph Delle 2016 Under 13 Zone 1 Canberra Region Rugby League 44
15 Fergus Burke NSJL 2016 Under 7s North Sydney District Junior Rugby League 43
16 Samuel Nai 2016 TDJRL Under 13's Townsville & District Junior Rugby League 42
17 Jayden Boota Group 19 JRL 2016 under 8s New England Group 19 Junior Rugby League 42
18 Cody Parry 2016 TDMRL Under 12s Competition North West Group 4 JRL 42
19 Kmani Levi 2016 TDJRL Under 13's Townsville & District Junior Rugby League 41
20 Timothy Williams B4 2016 Under 11's Division 4 Parramatta JRL 40
21 Jarrod Mcintosh 2016 Border RL Men's 'A' Grade Border Rugby League 40
22 Cohen Martin 2016 Under 10-2's Maitland & District Schoolboys Rugby League 40
23 William Cope 2016 U5 Canterbury Bankstown Junior Rugby League 40
24 Paul Alamoti 2016 U12 Div 1 Canterbury Bankstown Junior Rugby League 40
25 Darcey O'Toole 2016 Northern Pool U10's Group 9 Junior Rugby League 39
26 Jack Clutterbuck 2016 NRL WA Under 11's Western Australia Rugby League 39
27 Jonah Little 2016 Lachlan District Under 10s Group 11 Junior Rugby League 39
28 Dwayne Sakiasi 2016 Under 13 Zone 2 Canberra Region Rugby League 39
29 Landon Baker 2016 Under 7 Canberra Region Rugby League 38
30 Sofie Casson 2016 Group 21 A Plus Contracting Leaguetag Competition Hunter Valley Group 21 Rugby League 38
31 Jovan Raveneau Group 19 JRL 2016 under 12s New England Group 19 Junior Rugby League 38
32 Jackson Carter NSJL 2016 Under 9s North Sydney District Junior Rugby League 37
33 Khobe Tickner NSJL 2016 Under 6s North Sydney District Junior Rugby League 37
34 Syris Karam-Thompson 2016 Under 7 Division 2 Region A Penrith and District Junior Rugby League 36
35 Jake Keating 2016 South Burnett RL U14 South Burnett District Junior Rugby League 36
36 Joshua Whyte 2016 TDJRL Under 12's Townsville & District Junior Rugby League 36
37 Billy Sullivan 2016 U5 Canterbury Bankstown Junior Rugby League 36
38 Zachariah Siulepa 2016 NRL WA Under 12's Western Australia Rugby League 36
39 Mitchell Woods Under 10's St George Junior Rugby League 36
40 Joshua Ward NSJL 2016 Under 9s North Sydney District Junior Rugby League 35
41 Xavier Savage 2016 CDJRL Under 14 Cairns & District Junior Rugby League 35
42 Frederick O'Hara NSJL 2016 Under 7s North Sydney District Junior Rugby League 35
43 Logan Jones 2016 Under 7 Canberra Region Rugby League 35
44 Jonathan Van Aswegen 2016 TDJRL Under 13's Townsville & District Junior Rugby League 35
45 Blaze Harrison Group 19 JRL 2016 under 8s New England Group 19 Junior Rugby League 35
46 Rowan Mansfield 2016 Group One JRL U/13 Group 1 Junior Rugby League 35
47 Kedan Chan-Tung 2016 U14 First National Real Estate Comp Rugby League Ipswich 35
48 Floyd Aubrey 2016 U13 First National Real Estate Comp Rugby League Ipswich 34
49 Terrell Kalo Kalo 2016 Under 13 Division 1 Penrith and District Junior Rugby League 34
50 Xavier Chatfield-Mooka 2016 TDJRL Under 13's Townsville & District Junior Rugby League 34
51 Riley Pennell HV Group 21 JRL Under 11 Group 21 Junior Rugby League 34
52 Bailey Peschka 2016 Lachlan District Under 10s Group 11 Junior Rugby League 34
53 Daniel Thompson 2016 Under 11 - Div 2 Central Coast Division Junior Rugby League 34
54 Benjamin Lavender 2016 U13-1s Merged Comp Illawarra and Group 7 Merged Competition 34
55 Malachi Lawton 2016 Bundaberg JRL Under 13 APN Challenge Cup Bundaberg Junior Rugby League 33
56 Declan Jon Cicognani NSJL 2016 Under 7s North Sydney District Junior Rugby League 33
57 Billy Youman Group 19 JRL 2016 under 12s New England Group 19 Junior Rugby League 33
58 Ethan Foster 2016 Group One JRL U/14 Group 1 Junior Rugby League 33
59 Ava Bartlett 2016 G&DJRL Under 5/6s Competition North West Group 4 JRL 33
60 Harper Enasio NSJL 2016 Under 8s North Sydney District Junior Rugby League 33
61 Leif Dietrich 2016 TDMRL Under 10s Competition North West Group 4 JRL 33
62 Zedame Mears 2016 Under 10 - Div 3 Central Coast Division Junior Rugby League 33
63 Zavier Summerville 2016 U13 First National Real Estate Comp Rugby League Ipswich 33
64 Keanu Wright-Dunrobin 2016 Toowoomba Junior Rugby League U13's Toowoomba Junior Rugby League 33
65 Hamze Elrich 2016 U8 Div 1 Canterbury Bankstown Junior Rugby League 32
66 Kobi Hurford B5 2016 Under 11's Division 3 Parramatta JRL 32
67 Alana Glasson 2016 South Coast Group 7 Ladies League Tag South Coast Group 7 Rugby League 32
68 Jack Smith 2016 Lachlan District Under 14s Group 11 Junior Rugby League 32
69 Dylan Back 2016 U11-2s Mod Competition Illawarra District Rugby League 32
70 Yusuf Eid 2016 U8 Div 2 Canterbury Bankstown Junior Rugby League 32
71 Ethan Ransfield 2016 NRL WA Under 11's Western Australia Rugby League 32
72 Nicholas O'Connell 2016 XXXX BSDRL Northside 3 Brisbane Second Division RL Inc. 31
73 Aaron Kuskey 2016 Northern Dist RL Open Men Northern Districts Rugby League Inc. 31
74 Dudley Dotoi 2016 TDJRL Under 13's Townsville & District Junior Rugby League 31
75 Brooke Mckinnon Group 19 JRL 2016 Junior League Tag New England Group 19 Junior Rugby League 31
76 Christopher Robinson 2016 Bundaberg JRL Under 13 APN Challenge Cup Bundaberg Junior Rugby League 31
77 Ngarotata Enoka 2016 U11 Div 1 Canterbury Bankstown Junior Rugby League 31
78 Yongwan Cho 2016 Push and Power Rugby League NSW Push and Power Sports 31
79 Ty Humphreys 2016 U14 First National Real Estate Comp Rugby League Ipswich 31
80 Blake Liverton HV Group 21 JRL Under 10 Group 21 Junior Rugby League 31
81 Lachlan Mcdonald 2016 TMDRL Under 11s Competition North West Group 4 JRL 31
82 Tiger-Chin Vo 2016 Bundaberg JRL Under 12 Bundaberg Junior Rugby League 31
83 Compton Fuatimau 2016 NRL Victoria Under 14s NRL Victoria 30
84 Lachlan Smith 2016 Lachlan District Under 10s Group 11 Junior Rugby League 30
85 Fletcher Thompson 2016 Under 11-1's Maitland & District Schoolboys Rugby League 30
86 Bailey Chislett 2016 Under 10 - Div 2 Central Coast Division Junior Rugby League 30
87 Jacob Church 2016 Under 15 Zone 1 Canberra Region Rugby League 30
88 Benjamin Keene-O'Keefe 2016 Under 10 - Div 2 Central Coast Division Junior Rugby League 30
89 Harry Skelly 2016 Under 10 Zone 2 Canberra Region Rugby League 30
90 Kaelan Bell 2016 Sunshine Coast JRL Under 13 Division 1 Sunshine Coast Junior Rugby League Inc. 30
91 Jesse Wade 2016 Under 10 Zone 3 Canberra Region Rugby League 30
92 Jake Pickering 2016 Sydney Shield NSWRL Major Competitions 30
93 Stephan Blair 2016 WSC 18 1/2 Grade Group 3 Rugby league - Seniors 30
94 Andre Gersbach 2016 WIN TV Under 18 Division 1 Cup Sunshine Coast/Gympie Rugby League Ltd. 29
95 Kato Ottio Intrust Super Premiership NSW NSWRL Major Competitions 29
96 Domonic Briggs 2016 TRL Under 18 Toowoomba Rugby Football League Ltd 29
97 Maika Sivo 2016 Sydney Shield NSWRL Major Competitions 29
98 Joshua Devlin 2016 U13-2s Merged Comp Illawarra and Group 7 Merged Competition 29
99 Terry Connors 2016 TDJRL Under 12's Townsville & District Junior Rugby League 29
100 Raheem Rolfe 2016 TDJRL Under 13's Townsville & District Junior Rugby League 29